REKLAMA
REKLAMA

Spartakiada podkarpackiej Służby Więziennej na sanockim basenie (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. W ramach Spartakiady 2015 w dniu 2 lutego 2015 r. na basenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sanoku w szranki stanęli funkcjonariusze z podkarpackich jednostek Służby Więziennej.

W Okręgowych Mistrzostwach Służby Więziennej w Pływaniu, których organizatorem był Areszt Śledczy w Sanoku udział wzięli funkcjonariusze z jednostek penitencjarnych w Medyce, Uhercach Mineralnych, Rzeszowa, Dębicy, Jasła, Przemyśla, Łupkowa, Niska oraz Sanoka.

Zawody otworzył dyrektor sanockiego aresztu ppłk Adam Zarzyczny, który przywitał wszystkich uczestników i życzył osiągnięcia jak najlepszych wyników w sportowej rywalizacji. Po oficjalnym otwarciu zawodów odbyła się odprawa techniczna kierowników drużyn, w trakcie której omówiono regulamin, odebrano listy zawodników i wylosowano składy poszczególnych wyścigów. Uczestnicy zawodów ścigali się na trzech dystansach: kobiety na 25 metrowych, natomiast mężczyźni na 50 metrowych: indywidualnie (styl klasyczny, dowolny i grzbietowy) oraz w wyścigu sztafet 4X50 m. Do rywalizacji stanęło 32 zawodników, w tym 5 kobiet. Po emocjonujących i wyczerpujących, ale przebiegających w rywalizacji Fair Play zawodach ostateczne wyniki w klasyfikacji indywidualnej wśród kobiet i mężczyzn były następujące:

Styl klasyczny kobiet:
1.  Renata Bielawska – ZK Rzeszów
2. Anna Reszka – ZK Uherce Mineralne
3. Katarzyna Krokos – AŚ Nisko, Monika Bajda – ZK Przemyśl

Styl klasyczny mężczyzn:
1. Radosław Kunach – ZK Uherce Mineralne
2. Hubert Lech – ZK Uherce Mineralne
3. Paweł Nowak – AŚ Nisko

Styl dowolny kobiet:
1. Renata Bielawska – ZK Rzeszów
2. Monika Bajda – ZK Przemyśl
3. Katarzyna Krokos – AŚ Nisko

Styl dowolny mężczyzn:
1. Paweł Nowak – AŚ Nisko
2. Radosław Kunach – ZK Uherce Mineralne
3. Robert Sabat – AŚ Nisko

Styl grzbietowy kobiet:
1. Renata Bielawska – ZK Rzeszów
2. Anna Reszka – ZK Uherce Mineralne
3. Marta Chodań – ZK Medyka

Styl grzbietowy mężczyzn:
1. Paweł Nowak – AŚ Nisko
2. Robert Sabat – AŚ Nisko
3. Radosław Kunach – ZK Uherce Mineralne

Wyścigi sztafet:
1. ZK Uherce Mineralne
2. AŚ Nisko
3. ZK Medyka

Klasyfikacja drużynowa:
1. ZK Rzeszów
2. ZK Uherce Mineralne
3. ZK Medyka

ODAweDYwMA,imgp0913Specjalny dyplom „SENIORES PRIORES” za udział w Okręgowych Mistrzostwach Służby Więziennej w Pływaniu otrzymał wieloletni dyrektor Zakładu Karnego w Medyce i Przemyślu ppłk w st. spoczynku Bolesław Czyżowicz, który będzie kapitanem okręgowej drużyny występującej na Ogólnopolskich Zawodach Służby Więziennej w Pływaniu.

Wręczenia dyplomów, pucharów, pamiątkowych upominków, a także nagród rzeczowych  dokonali: v-ce Burmistrz Sanoka dr Piotr Uruski, radny miejski Adam Ryniak – emerytowany funkcjonariusz AŚ w Sanoku, kpt. Grzegorz Bajda reprezentujący  dyrektora okręgowego Służby Więziennej w Rzeszowie oraz dyrektor sanockiego aresztu ppłk Adam Zarzyczny.

Tekst: mjr Janusz Wańcowiat, por. Krzystzof Starzak
Fot. por. Marcin Langenfeld
źródło: SW Sanok

06-02-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)