REKLAMA
REKLAMA

Używki kradną wolność (ZDJĘCIA)

JASIENICA ROSIELNA / PODKARPACIE. W Jasienicy Rosielnej odbyła się debata społeczna, której hasło przewodnie brzmiało „Używki kradną wolność”.

Jej podstawowym celem było podniesienie poziomu bezpieczeństwa wśród dzieci i młodzieży poprzez uświadomienie ich o konsekwencjach zdrowotnych i prawnych stosowania używek. W spotkaniu udział wzięli zaproszeni goście oraz uczniowie ze szkół gminy Jasienica Rosielna.

„Używki kradną wolność” to hasło przewodnie i temat debaty społecznej, która odbyła się wczoraj o godz. 10 w sali kina budynku Urzędu Gminy Jasienica Rosielna. Spotkanie było poświęcone problemowi narkotyków, dopalaczy i alkoholu oraz wpływowi tych używek na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Debata miała na celu uświadomienie dzieciom i młodzieży biorącej w niej udział o skutkach zdrowotnych i konsekwencjach prawnych stosowania używek.

Oficjalnie debatę otworzyła Wójt Gminy Jasienica Rosielna Urszula Brzuszek. Następnie Komendant Powiatowy Policji w Brzozowie mł. insp. Adam Paczosa przywitał wszystkich jej uczestników oraz wprowadził w temat debaty.

Po wystąpieniu organizatorów debaty zagrał zespół muzyczny z Brzozowskiego Domu Kultury, który swoją muzyką uatrakcyjnił to spotkanie. Następnie asp. szt. Kazimierz Barański – asystent Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Brzozowie przedstawił i omówił film dotyczący szkodliwości dopalaczy i zdarzeń drogowych zaistniałych na terenie powiatu brzozowskiego, w których przyczyną był alkohol, narkotyki i nadmierna prędkość.

W dalszej części spotkania głos zabrał Paweł Florek – lekarz chirurg z brzozowskiego szpitala, który w swojej prezentacji przedstawił skutki stosowania używek, ich wpływ na organizm ludzki i przełożenie tego na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Następnie Łukasz Dobrowolski – ratownik medyczny udzielił porad z zakresu udzielania pierwszej pomocy osobie będącej pod wpływem środków odurzających.

Po krótkiej przerwie Komendant Powiatowy Policji w Brzozowie mł. insp. Adam Paczosa omówił konsekwencje prawne wynikające ze stosowania narkotyków i dopalaczy. Uczestnicy debaty mieli możliwość zadawania pytań dotyczących omawianego zagadnienia.

Dzięki temu spotkaniu osoby biorące w nim udział zapoznały się z zagrożeniami jakie niosą ze sobą alkohol, narkotyki i dopalacze. Na koniec uczestnicy debaty wypełnili ankiety i otrzymali opaski odblaskowe, które z pewnością zwiększą ich bezpieczeństwo w ruchu drogowym, zwłaszcza w trwającym okresie jesienno-zimowym.

Po zakończonej debacie jej uczestnicy mogli z bliska przyjrzeć się policyjnemu wyposażeniu, broni służbowej oraz zobaczyć pokaz posłuszeństwa psa służbowego. Nie zabrakło również sprzętu z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Krośnie. Ochotnicy mogli się przejechać na symulatorze zderzenia czołowego i na własnej skórze przekonać, jaką funkcję spełniają pasy bezpieczeństwa oraz założyć „Alco Gogle”. Ponadto każdy chętny miał możliwość sprawdzenia swoich umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy.

Dziękujemy wszystkim za obecność na debacie i aktywny udział w dyskusji.

źródło: KPP Brzozów

09-10-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)