REKLAMA
REKLAMA

,,Wierchy” zmieniają się na lepsze. Zraszacze, nowe trybuny i lepsze szatnie (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Infrastruktura sportowa, która zostaje poddana kompleksowej rozbudowie powinna zachęcać do aktywnego wypoczynku i spędzania wolnego czasu przez jego mieszkańców

w związku z tym Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sanoku od sierpnia 2015 roku prowadzi szereg działań mających na celu zagospodarowanie niewykorzystanych pomieszczeń oraz terenów znajdujących się w posiadaniu Ośrodka i przygotowanie ich do bezpiecznego korzystania przez mieszkańców Sanoka.

glowna

Prace objęły swym zakresem między innymi poprawę infrastruktury obiektów, które przez dłuższy okres były pomijane przy inwestycjach remontowych. Największy wkład działań widoczny jest obecnie na stadionie sportowym „Wierchy”, który został częściowo odnowiony z zewnątrz, a kolejne działania przygotowywane są w kolejnym roku. Na obiekcie przygotowano szatnie dla osób korzystających z siłowni, wymieniając w niej również okna. Przeprowadzono szereg prac związanych z uzyskaniem jak najlepszego wizerunku stadionu, przy jak największym wkładzie własnym, odnowiono trybuny oraz pomieszczenia gospodarcze wykonując prace związane ze skuciem tynków, nałożenie nowych, szpachlowaniem, gruntowaniem oraz malowaniem. Przycięto także dużą cześć drzew, które mogły zagrażać osobom korzystających z obiektu. Wyczyszczono i pomalowano trybuny otwarte od strony  ul. Staszica oraz Żwirki i Wigury, również usunięto szereg zbędnych elementów znajdujących się na tym obiekcie od lat nieremontowanym.

Na stadionie w październiku przeprowadzono audyt energetyczny budynku administracyjno-socjalnego, na podstawie którego przygotowywany jest projekt głębokiej modernizacji energetycznej głównej trybuny i budynków przyległych. Powyższe dokumenty stanowić będą załączniki do wniosku o dofinansowanie w/w robót z programu RPO WP 2014-2020, który MOSiR składa w najbliższym czasie. Także w październiku zostały przeprowadzone rozmowy z przedstawicielami MSiT w Warszawie dotyczące pozyskania dofinansowania na budowę bieżni lekkoatletycznej na stadionie Wierchy.  Ministerstwo  chce przeznaczyć na nasz obiekt max. kwotę w wysokości 1,3 mln złotych z jednego zrealizowanych programów. Dofinansowanie  zadania  inwestycyjnego  realizowane będzie w  ramach  programu  rozwoju regionalnej  infrastruktury  sportowej. Stanowić będzie  50% wydatków kwalifikowanych  zadania, nie więcej jednak, niż kwota maksymalna wskazana dla poniższych wariantów, dlatego też MOSiR pozostałą kwotę chce uzyskać poprzez prowadzone działania marketingowe i sprzedaży usług na danych obiektach, wsparcie sponsorów i Urzędu Miasta.

W chwili obecnej trwają prace przy renowacji płyty boiska i montażu zraszaczy, które będą wykorzystywane w przyszłym sezonie do nawadniania murawy boiska. Zakres prac prowadzony jest przez pracowników MOSiR przy współpracy z firmą Geo- Eko, od której uzyskano pomoc w sprzęcie  tj. koparki i wozidła oraz pracownika do obsługi wymienionych maszyn. Zakończenie obecnie realizowanych prac, planowane jest na koniec listopada 2015r.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji planuje w przyszłym roku, właśnie na tym obiekcie, zorganizowanie szeregu działań z zakresu imprez rekreacyjnych, sportowych i kulturalnych, zachęcających mieszkańców Sanoka do rozwijania swoich pasji i aktywnego spędzania wolnego czasu.

źródło: UM Sanok

22-11-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)