Wójt Bukowska zaśpiewał dla blisko 300 Pań! Jožin z bažin w wykonaniu męskiego chóru (FILM, ZDJĘCIA)
SANOK / PODKARPACIE. Z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet męska społeczność Bukowska, na czele z sołtysem miejscowości Jerzym Rakoczym przygotowała dwugodzinny występ, podczas którego nie zabrakło występów muzycznych, skeczów kabaretowych oraz przedstawienia z udziałem uczniów z miejscowej szkoły.
Wydarzenie poprzedziła uroczysta msza święta w intencji kobiet. Następnie mieszkanki Bukowska udały się do Domu Ludowego, gdzie czekała dla nich moc atrakcji. Najpierw wójt gminy Bukowsko Piotr Błażejowski zaintonował „Sto lat”, który odśpiewali wszyscy obecni na sali mężczyźni. To był dopiero początek. Następnie Chór Męski zaprezentował swój repertuar. Najwięcej oklasków dostarczyło wykonanie utworu „Volare” z repertuaru Gipsy King. Swoje umiejętności wokalne przy tej okazji mógł zaprezentować Georgio Gandassi, od kilku lat mieszkaniec Bukowska.
Występy chóru przeplatane były z przedstawieniem przygotowanym przez uczniów Zespołu Szkół w Bukowsku oraz prezentacją zespołu ludowego z zaprzyjaźnionej słowackiej gminy Topol’ovka. Z dużą uwagą, licznie zgromadzone Panie wsłuchiwały się w występ Piotra Błażejewskiego, który zakończył koncert wspólnie z chórem utworem „Kap, kap, płyną łzy”, czyli jednym z przebojów zespołu Pod Budą.
– Cieszę się, że takie wydarzenia organizowane są na terenie gminy Bukowsko. Pokazują, że w mieszkańcach drzemie spory potencjał. A w mężczyznach odwaga, bo występ przed tak liczną publicznością do łatwych nie należy – mówi Piotr Błażejowski, wójt gminy.
Niedzielny koncert poprzedziły tygodnie przygotowań. Był to już czwarty Dzień Kobiet w Bukowsku.
– Bardzo dziękuję wszystkim zaangażowanym w przygotowanie koncertu, a przede wszystkim Paniom za liczną obecność. Możemy tylko obiecać, że w przyszłym roku na Dzień Kobiet zaskoczymy mieszkanki Bukowska – dodaje Jerzy Rakoczy, sołtys Bukowska.
Chór Męski wystąpił w następującym składzie: Lesław Hnat, Georgio Gandassi, Jerzy Rakoczy, Waldemar Rakoczy, Bogdan Łuszcz, Jan Sokół, Grzegorz Pleśniarski, Tadeusz Kowalik, Zdzisław Podkula oraz Józef Brejta.
Michał Bąk
źródło: materiały nadesłane
lub zaloguj się aby dodać komentarz
Zaloguj się aby dodać komentarz