REKLAMA
REKLAMA

Wolontariusze przeszkoleni i gotowi do działania (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. W dniach od 2 do 3 października w Ośrodku Rekolekcyjno – Wypoczynkowym Caritas Archidiecezji Przemyskiej w Zboiskach odbyło się kolejne szkolenie wolontariuszy. Szkolenie zorganizowała prezes Powiatowego Centrum Wolontariatu Czesława Kurasz.

Wstępem do zajęć była wizyta w Środowiskowym Domu Samopomocy w Wolicy, gdzie wolontariusze zapoznali się z formami działalności ośrodka. W ramach szkolenia odbyły się warsztaty prowadzone przez Zespół do Spraw Prewencji Kryminalnej, Nieletnich i Patologii Komendy Powiatowej Policji w Sanoku. Zajęcia dotyczyły zasad bezpieczeństwa drogowego pieszych, elementów samoobrony, zachowań w sytuacjach zagrożeń (m.in. jak nie stać się ofiarą przestępstwa), szkodliwości dopalaczy.

1361055202

574992304

Stałym punktem szkoleń są spotkania z psychologiem, a szczególnie cenione przez młodzież są porady indywidualne. Prezentacje działalności sanockich harcerzy przedstawiła Krystyna Chowaniec. Dr Krzysztof Jakubowski wygłosił prelekcję i poprowadził warsztaty z zakresu podstaw udzielania pierwszej pomocy. Trzydziestu sześciu uczestników otrzymało certyfikaty  o przeszkoleniu. W sobotę wolontariusze spotkali się z Burmistrzem Sanoka Tadeuszem Pióro. Pan Burmistrz wielokrotnie dzielił się swoją wiedzą na licznych szkoleniach. Tym razem spotkanie miało szczególna wymowę – Burmistrz Miasta podziękował wolontariuszom za ich pracę, podkreślając znaczenie w środowisku tego typu działań.

Spotkanie wolontariuszy w Zboiskach miało również wydźwięk integracyjny. W wolnym czasie były – gra w piłkę, tenisa, spacery po pięknym terenie. Atmosfera spotkania była jak zawsze wyjątkowa, a pozytywna energia  tu zdobyta będzie towarzyszyć wolontariuszom w ich pracy.

Wernisaż prac słuchaczy SUTW

W dniu 4 października odbył się wernisaż prac słuchaczy i wolontariuszy SUTW. Dyrektor Ośrodka ks. Janusz Zajdel ogłosił wcześniej „Dzień otwarty Ośrodka” dla swoich parafian i mieszkańców Zboisk i okolic. W niedzielę 4 października o godzinie 10 – tej odprawiona została uroczysta Msza Św., po której ksiądz zaprosił wszystkich licznie zebranych do zwiedzania Ośrodka. Każdy mógł zobaczyć odświeżone pomieszczenia i podziwiać ich nowy wygląd. Następnie mieszkańcy wzięli udział w wystawie prac malarskich studentek – wolontariuszek i fotografii Jacka Lipińskiego. Na wernisażu można było również zobaczyć obrazy wyhaftowane przez Grażynę Papisz. Wpisane w Kronice Ośrodka relacje są potwierdzeniem podziwu wszystkich prac wystawionych na wernisażu. Następnie wszyscy zwiedzający zostali zaproszeni przez gościnnego Dyrektora Ośrodka na poczęstunek przygotowany przez pracujące Panie w Ośrodku. Prace wykonane podczas malarskiego pleneru przekazane zostały księdzu Dyrektorowi dla upiększenia Ośrodka Caritas w Zboiskach.

wolontariuszka Karolina
031456f1aa02
materiał nadesłany

13-10-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)