REKLAMA
REKLAMA

Wypadek na skoczni w Zagórzu. 10-letni chłopak przetransportowany śmigłowcem LPR do szpitala w Rzeszowie

ZAGÓRZ / PODKARPACIE. Podczas skoku treningowego na skoczni narciarskiej w ośrodku Zakucie w Zagórzu młody zawodnik miejscowego klubu popełnił błąd, którego skutkiem był upadek. Dyspozytor medyczny zdecydował o wezwaniu śmigłowca LPR, który przetransportował chłopaka do szpitala wojewódzkiego w Rzeszowie.

Według relacji przedstawicieli interweniujących służb, do zdarzenia doszło wczoraj w godzinach wieczornych w ośrodku sportowym Zakucie w Zagórzu, gdzie odbywał się trening skoczków miejscowego klubu w wieku 10-12 lat.

W jednej z prób urazu doznał 10-latek, któremu już po wylądowaniu, podczas jazdy pługiem odjechała narta, co doprowadziło do upadku. Dyspozytor medyczny zadecydował o włączeniu w akcję Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Wszystko wskazywało na złamanie podudzia stąd decyzja o przetransportowaniu chłopca do szpitala wojewódzkiego nr 2 w Rzeszowie, w którym dostępny jest oddział chirurgii dziecięcej – relacjonuje Michał Kwaśny, lekarz LPR.

Chłopak uczestniczył w zajęciach pod okiem trenera oraz ojca. To był nieszczęśliwy wypadek – dodaje z kolei podinsp. Andrzej Stępień, zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Sanoku.

Z informacji uzyskanych przez funkcjonariuszy policji wynika, że chłopak doznał złamania nogi w kostce.

W ośrodku sportowym Zakucie w Zagórzu do dyspozycji zawodników miejscowych i zewnętrznych klubów są dwie skocznie: K20 i K40.

Obie niedawno były remontowane i posiadają aktualną homologację – zaznacza Edward Mąka, dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodku Kultury i Sportu w Zagórzu.

4

foto: archiwum MGOKiS w Zagórzu, archiwum LPR

12-06-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)