REKLAMA
REKLAMA

Wypadek na skoczni w Zagórzu. 10-letni chłopak przetransportowany śmigłowcem LPR do szpitala w Rzeszowie

ZAGÓRZ / PODKARPACIE. Podczas skoku treningowego na skoczni narciarskiej w ośrodku Zakucie w Zagórzu młody zawodnik miejscowego klubu popełnił błąd, którego skutkiem był upadek. Dyspozytor medyczny zdecydował o wezwaniu śmigłowca LPR, który przetransportował chłopaka do szpitala wojewódzkiego w Rzeszowie.

Według relacji przedstawicieli interweniujących służb, do zdarzenia doszło wczoraj w godzinach wieczornych w ośrodku sportowym Zakucie w Zagórzu, gdzie odbywał się trening skoczków miejscowego klubu w wieku 10-12 lat.

W jednej z prób urazu doznał 10-latek, któremu już po wylądowaniu, podczas jazdy pługiem odjechała narta, co doprowadziło do upadku. Dyspozytor medyczny zadecydował o włączeniu w akcję Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Wszystko wskazywało na złamanie podudzia stąd decyzja o przetransportowaniu chłopca do szpitala wojewódzkiego nr 2 w Rzeszowie, w którym dostępny jest oddział chirurgii dziecięcej – relacjonuje Michał Kwaśny, lekarz LPR.

Chłopak uczestniczył w zajęciach pod okiem trenera oraz ojca. To był nieszczęśliwy wypadek – dodaje z kolei podinsp. Andrzej Stępień, zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Sanoku.

Z informacji uzyskanych przez funkcjonariuszy policji wynika, że chłopak doznał złamania nogi w kostce.

W ośrodku sportowym Zakucie w Zagórzu do dyspozycji zawodników miejscowych i zewnętrznych klubów są dwie skocznie: K20 i K40.

Obie niedawno były remontowane i posiadają aktualną homologację – zaznacza Edward Mąka, dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodku Kultury i Sportu w Zagórzu.

4

foto: archiwum MGOKiS w Zagórzu, archiwum LPR

12-06-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)