REKLAMA
REKLAMA

10 dni do inauguracji sezonu. Bieszczadzki Wyścig Górski coraz bliżej!

Niewiele ponad tydzień pozostał do wielkiego otwarcia sezonu wyścigów górskich w Polsce, które odbędzie się podczas 42. Bieszczadzkiego Wyścigu Górskiego – Sanok-Załuż 2016 w okolicach Sanoka w dniach 13-15 maja.

Do 1 maja zawodnicy mogli zgłaszać się do zawodów w pierwszym terminie i już wiemy, że na pewno w Załużu nie zabraknie samochodów wyścigowych. Będą to zarówno formuły typu Lola czy Gloria, a także dobrze znane Normy, którymi ściga się zespół Vaclava Janika.

– Mamy bogatą listę zgłoszeń, na której kibice znajdą pełny przekrój krajowych zawodników oraz międzynarodowych kierowców od bolidów po historyczne samochody – mówi Marcin Fiejdasz, który pełni funkcję dysektora zawodów.

Międzynarodowe zawody przyciągają również samochody WRC oraz R5. Takie również przyjadą do Sanoka i wystartują na 4688 metrowej trasie z Wujskiego do Tyrawy Wołoskiej.

plakat

– Nasz wyścig rozgrywamy już po raz 42. w historii, bardzo bogatej historii, która dzięki przyznanym rundom międzynarodowych mistrzostw tworzy się na nowo. W tym roku Załuż gościł będzie aż 5 czempionatów, od Mistrzostw Polski, Słowacji po FIA CEZ Championship, International Hill Climb Cup czy po raz pierwszy rundę FIA CEZ Historic – kończy Fiejdasz.

Jak co roku partnerem przy organizacji wielkiego wyścigowego przedsięwzięcia jest Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego oraz Miasto Sanok, baza wyścigowa 42. Bieszczadzkiego Wyścigu Górskiego. To właśnie na sanockim rynku już 13 maja zobaczymy całą kawalkadę zawodników podczas odbioru administracyjnego i badania kontrolnego samochodów.

– Bez zaangażowania władz samorządowych oraz sponsorów BIESZCZADZKI WYŚCIG GÓRSKI nie byłby dzisiaj na takim poziomie, na jakim udało się nam go zbudować, ciężko pracując przez ostatnie lata – mówi Wiesław Dymiński, prezes Automobilklubu Małopolskiego w Krośnie.

– Z roku na rok rozwijamy się i organizujemy jeszcze bardziej profesjonalne widowisko na skalę nie tylko województwa ale całego kraju. W tym celu wspiera nas sztab blisko 150 osób, sędziów, osób zabezpieczenia, profesjonalistów z dziedziny sportu, obsługi chronometrażu, PR i marketingu, oraz obsługi kibiców za pośrednictwem internetu. Dla kibiców wydarzenie zaczyna się w sobotę i kończy w niedzielę, ale właśnie cały sztab ludzi pracuje nad organizacją przez 10 miesięcy w roku – podsumowuje Dymiński.

W tym roku na najlepszych kierowców czekają wspaniałe szklane trofea przygotowane specjalnie na okazję 42. Bieszczadzkiego Wyścigu Górskiego przez Hutę Szkła KROSNO S.A.

Trofeum

Główna nagroda w 42 Bieszczadzkim Wyścigu Górskim – okolicznościowe trofeum ze szkła

materiały nadesłane
40. Bieszczadzki Wyścig Górski – maj 2014

39. Bieszczadzki Wyścig Górski – maj 2013

04-05-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)