REKLAMA
REKLAMA

PROKURATURA BRZOZÓW: Śledztwo umorzono. Były dyrektor MOSiR nie przekroczył uprawnień

SANOK, BRZOZÓW / PODKARPACIE. Damianowi Delekcie, byłemu dyrektorowi Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sanoku, nie postawiono zarzutów. Brzozowska prokuratura umorzyła śledztwo w sprawie przekroczenia przez niego uprawnień.

Brzozowska prokuratura prowadziła wielowątkowe śledztwo.

Materiał był bardzo obszerny, mimo tego nie dostarczył jednoznacznych podstaw do postawienia zarzutów w tej sprawie – informuje Marcin Bobola, prokurator Prokuratury Rejonowej w Brzozowie.

Prokuratura badała wiele dokumentów, między innymi te dotyczące wynagradzania i premiowania pracowników, czy faktury. Przesłuchano również wielu świadków.

Jednym z wielu wątków było wykorzystywanie przez byłego dyrektora pracowników MOSiR do pracy na prywatnej budowie.

Witold_Swiech_011_Arena_Sanok_z_lotu_ptaka

Bezsprzecznie jedyna kwestia, która została potwierdzona, to posłużenie się pracownikami MOSiR i poproszenie ich o rozładowanie płyt nagrobkowych. Miało to miejsce w godzinach pracy i użyto w tym celu samochodu służbowego. Jednak ze względu na znikomą szkodliwość społeczną czynu i ten wątek umorzono – mówi Marin Bobola.

Prokurator podkreśla także, że pokrzywdzony, czyli sanocki magistrat, przez ostatnie 10 lat, kiedy stanowisko dyrektora MOSiR pełnił Damian Delekta, nie zawiadamiał prokuratury o takich sprawach. Podobnie jednostka podlegała wielu kontrolom, sprawowanym przez instytucje państwowe, które nie wykazały nieprawidłowości.

To dosyć ciekawa sprawa – kwituje prokurator.

MB

Próbowaliśmy także skontaktować się z Damianem Delektą i uzyskać komentarz, jednak okazało się to niemożliwe.

Urząd miasta jeszcze nie został poinformowany o wynikach śledztwa.

Nie otrzymaliśmy oficjalnych dokumentów. Decyzję o tym czy będziemy się odwoływać czy nie podejmie burmistrz Tadeusz Pióro – zaznacza Edward Olejko, wiceburmistrz Sanoka do spraw komunalnych.

pao

foto: Witold Święch / archiwum Esanok.pl

09-06-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)