REKLAMA
REKLAMA

Autosan będzie produkował pojazdy dla wojska

SANOK / PODKARPACIE. Potwierdzają się wstępnie podawane informacje, o tym, że sprzedana przez syndyka fabryka autobusów Autosan, będzie produkować samochody dla armii. Produkcja może rozpocząć się pod koniec 2018 roku.

Przypomnijmy, do 31 marca 2016 r., efektem ogłoszonego przetargu i zatwierdzenia oferenta przez Sędziego Komisarza, dojdzie do zawarcia umowy przeniesienia własności przedsiębiorstwa AUTOSAN S.A. w upadłości likwidacyjnej. Inwestorem jest konsorcjum przedsiębiorstw z Polskiej Grupy Zbrojeniowej S.A., które tworzą:  PIT-RADWAR S.A., HUTA STALOWA WOLA S.A.  oraz   HUTA STALOWA WOLA Grupa Kapitałowa  Sp. z o.o.

– To budująca wiadomość dla wierzycieli Autosanu., pracowników zatrudnionych w liczbie ponad 300 osób oraz środowiska Sanoka. Autosan to bowiem ikona Sanoka budująca wizerunek miastu od 183 lat – twierdzi syndyk Ludwik Noworolski.

„Przejęcie fabryki przez wspomnianego inwestora to zapowiedź kontynuacji produkcji autobusów i rozwój tej  gałęzi działalności, to wprowadzenie do produkcji nowych wyrobów i technologii na miarę dzisiejszych potrzeb, to przejęcie przez nabywcę załogi na zasadzie art. 23´ kp według stanu zatrudnienia na dzień przeniesienia własności” – czytamy ponadto w komunikacie wydanym przez syndyka.

Co może oznaczać dla fabryki wprowadzenie do produkcji nowych wyrobów i technologii. Według doniesień portalu dziennik.pl zakład ma produkować małe samochody dla armii. Montaż pojazdów miałby rozpocząć się pod koniec 2018 roku.

– Pierwszy rok będziemy blisko zera, drugi na delikatnym plusie, a od trzeciego zakładamy poważny zysk. Wydaje się, że dwa lata wystarczą, by wdrożyć nową technologię – mówi dla portalu dziennik.pl Ryszard Kardasz, prezes firmy PIT Radwar.

Na rozmowy z prezesem firmy PIT Radwar umówiony jest Poseł na Sejm RP, dr Piotr Uruski. O efektach prowadzonych rozmów będziemy Państwa informować na bieżąco.

Cały artykuł dotyczący planowanej produkcji samochodów dla armii:
Autosan będzie produkować… samochody wojskowe. Pomysł rządu na ratowanie fabryki


ZOBACZ RÓWNIEŻ:

SANOK: Autosan kupiony za 17,3 mln zł. Poseł i burmistrz zdradzają kulisy sprzedaży fabryki (FILM)

LUDWIK NOWOROLSKI: Autosan ma inwestora. Załoga zostanie przejęta, a fabryka dokapitalizowana

ZWIĄZKOWCY: Jesteśmy szczęśliwi! Na tę wiadomość czekaliśmy dwa lata (WYWIAD, FILM)

OFICJALNIE: Autosan z nowym właścicielem! Polska Grupa Zbrojeniowa kupi fabrykę!

BEATA SZYDŁO W SANOKU: Autosan zasługuje na wsparcie. W polskie firmy trzeba inwestować, nie je sprzedawać (FILM, ZDJĘCIA)

12-02-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)