REKLAMA
REKLAMA

BESKO: Budżet uchwalony jednogłośnie (ZDJĘCIA)

BESKO24.PL / PODKARPACIE. Bescy radni jednogłośnie przyjęli budżet na 2017 rok. Gmina najwięcej przeznaczy na wydatki związane z oświatą i wychowaniem oraz rodziną.

Po stronie dochodów w budżecie gminy Besko jest nieco ponad 19 mln złotych. Z kolei po stronie wydatków – 18,95 mln złotych. W tym wydatki bieżące ustalono na poziomie blisko 15,4 mln , zaś majątkowe niemal 3,6 mln złotych.

W 2017 roku gmina Besko najwięcej przeznaczy na oświatę i wychowanie – kwota ta to blisko 7,3 mln złotych. Następnie na rodzinę – 5,6 mln, bezpieczeństwo publiczne i ochrona przeciwpożarowa oraz administracja publiczna będą kosztowały około 1,8 mln złotych, zaś gospodarka komunalna i ochrona środowiska zamknął się w 1 mln złotych.

Nadwyżka budżetowa ma siepnąć 185,5 tys. złotych, z kolei limit zobowiązań na przyszły rok ustalono na poziomie 1 mln złotych.

W takim kształcie budżet jednogłośnie zaakceptowały wszystkie komisje. Z kolei podczas dzisiejszego głosowania na sesji radni jednomyślnie podjęli uchwałę budżetową.

W trakcie obrad  procedowano także na kilkoma innymi uchwałami. Uporządkowano sprawy  dotyczące obwodów do głosowania oraz miejsca lokali wyborczych. Wzrosły także stawki za odbiów odpadów komunalnych.

Wiąże się to przede wszystkim ze wzrostem cenników, jakie ustala firma odbierająca te odpady od gminy – wyjaśnia Mariusz Bałaban, wójt gminy Besko.

Finalnie ceny podskoczyły o złotówkę. W przyszłym roku mieszkańcy Beska zapłacą 8 złotych od osoby za odbiór odpadów segregowanych oraz 16 złotych za odpady zmieszane. Odpowiednio firmy zapłacą 12 i 24 złote za pojemnik 120 litrowy.

 

 

29-12-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)