REKLAMA
REKLAMA

„Bitwa o jabłka”. Przekleństwa, nerwy i porysowane samochody (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Zainteresowanie dzisiejszą dostawą jabłek przerosło oczekiwania wszystkich. Od godziny 9 rano, kiedy rozpoczęło się ich wydawanie, przez blisko 2,5 godziny trwała „walka o owoce”. – Pierwsi chętni na darmowe jabłka czekali na parkingu od godziny 7 rano – słyszymy od jednego z pracowników MOSiRu.

Dzięki działaniom podjętym przez Polski Komitet Pomocy Społecznej w Sanoku, do naszego miasta przywieziono dziś kolejny transport jabłek (10 ton). Owoce rozdawano za darmo, a akcja finansowana była z dotacji unijnych.

Na bazie doświadczeń z ubiegłych akcji, jabłka zdecydowano się rozdawać na parkingu obok Areny Sanok.

– Trzeba przyznać, że dzisiaj zainteresowanie owocami było ogromne – mówiła Marta Łakos, prezes PKPS w Sanoku.

– Było sporo nerwów, bo każdy chciał jak najszybciej otrzymać skrzynkę z owocami. Zamieszanie wokół dzisiejszego transportu, to dla nas także bardzo nerwowa i niekomfortowa sytuacja. Chcieliśmy, aby ludzie, którzy otrzymają jabłka odjeżdżali stąd zadowoleni, a nie zdenerwowani – podkreślała prezes PKPSu.

jablka_za_darmo_25

Trudno jednak zapanować nad tłumem. Kilkaset osób obok ciężarówki i na samym parkingu nie kryło swojego zdenerwowania.

– Powinni to jakoś inaczej zorganizować. Widzi pan, co się tutaj dzieje. Ludzie można powiedzieć „biją się” o te jabłka – komentował pan Marek, który spokojnie z boku oczekiwał na swoją kolej.

– Przyjechałem po jabłka, ale pchać się w ten tłum nie będę. Poczekam, może coś zostanie i dla mnie – dodawał.

Jedni przyjechali po owoce wózkami, inni wzięli ze sobą sanki. Zdecydowana większość była jednak zmotoryzowana. Na parkingu obok sanockiej Areny, w najlepsze trwał komunikacyjny chaos. Od ludzi usłyszeliśmy, że doszło do kilku stłuczek i przerysowań pojazdów. Policja interweniować nie musiała, jednak dla uspokojenia atmosfery, profilaktycznie pojawiła się na miejscu.

red.

25-01-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)