Bracia Dominik i Damian Bodziakowie mistrzami województwa w siatkówce plażowej! (ZDJĘCIA)

PODKARPACIE. Na obiektach Zespołu Szkół w Błażowej odbyły się Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego w siatkówce plażowej młodzików. Ogromny sukces osiągnęli  siatkarze TSV Sanok, podopieczni Doroty Kondyjowskiej, bracia Dominik i Damian Bodziakowie, którzy zajęli w tych zawodach 1. miejsce. Jako jedyni w całym turnieju nie zaznali goryczy porażki.

Na kolejnych stopniach podium uplasowali się: Michał Kowal/Jakub Durski – Resovia Rzeszów i Maciej Opiela/Patryk Bokota – KS Błękitni  Ropczyce.

Turniej rozgrywany był systemem brazylijskim (druga porażka eliminuje z gry).

Oto wyniki  poszczególnych spotkań naszych siatkarzy:

– Bodziak/Bodziak – Opiela/Bokota  2:1
– Bodziak/Bodziak – Kowal/Durski 2:1
– Bodziak/Bodziak – Sowiński/Czuba 2:0
– Bodziak/Bodziak – Opiela Bokota 2:1
– Bodziak/Bodziak – Kowal/Durski 2:0

Warto dodać, że starszy z braci (Dominik ma 15 lat, natomiast Damian 13) został dostrzeżony przez trenera kadry młodzików w siatkówce plażowej i zaproszony do wzięcia udziału w dwóch konsultacjach szkoleniowych. Następnie został wybrany do składu na Turniej Nadziei Olimpijskich w siatkówce plażowej, który odbędzie się w dniach 25-26.06.2016 r. w Mysłowicach.

Bracia Dominik i Damian Bodziakowie wystartowali także w zawodach kadetów, które odbyły się następnego dnia również w Błażowej.  Zajęli tam wysokie 7. miejsce, wygrywając 3 spotkania ze sporo starszymi  zawodnikami.

Młodzi mistrzowie Podkarpacia będą reprezentować nasze województwo w dalszych rozgrywkach. W niedługim czasie czeka ich udział w półfinałach mistrzostw Polski, do których już zaczęli przygotowania.

Zawodnicy TSV prowadzeni są przez Dorotę Kondyjowską, która jeszcze pod panieńskim nazwiskiem Wojtczak pięciokrotnie stawała na najwyższym stopniu podium mistrzostw Polski w siatkówce plażowej.

źródło: materiały nadesłane