REKLAMA
REKLAMA

BRZOZÓW: Kolejne dwa prawa jazdy zatrzymane za rażące przekroczenie prędkości. Jeden z kierowców miał 0,5 promila

BRZOZÓW / PODKARPACIE. Brzozowscy policjanci zatrzymali kierowcom kolejne dwa prawa jazdy za rażące przekroczenie dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym. Jeden z mężczyzn został ukarany mandatem karnym, drugi odpowie przed sądem, gdyż jak się okazało, był pod wpływem alkoholu.

W minioną środę brzozowscy policjanci prowadząc kontrole prędkości w miejscowości Blizne ujawnili dwa przypadki rażących naruszeń przekroczenia dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym:

– Po godz. 12. funkcjonariusze zauważyli samochód nadjeżdżający z nadmierną prędkością od strony Domaradza. Radar wskazał 103 km/h. 54-letni mężczyzna kierujący mazdą został zatrzymany do kontroli drogowej. Policjanci ukarali go mandatem karnym i zatrzymali prawo jazdy.

– Przed godz. 14. ten sam patrol zatrzymał do kontroli drogowej kierowcę forda. W tym przypadku radar wskazał 102 km/h. Jednak jak się później okazało nie było to jedyne wykroczenie, którego dopuścił się 42-letni kierowca forda. Po badaniu stanu trzeźwości okazało się, że kierujący znajduje się pod wpływem alkoholu. Jego wynik to blisko 0,5 promila alkoholu w organizmie. W tym przypadku kierowca będzie odpowiadał przed sądem.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami obaj kierowcy pożegnają się ze swoim dokumentem na najbliższe trzy miesiące. Ponadto wobec kierowcy, który kierował pojazdem będąc pod wpływem alkoholu sąd zastosuje środek karny w postaci zakazu prowadzenia pojazdów, który nie może być krótszy niż sześć miesięcy i nie dłuższy niż trzy lata.

Przypominamy, że w przypadku rażącego przekroczenia dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym tj. powyżej 50 km/h, policjant ujawniający takie wykroczenie zatrzymuje kierowcy dokument prawa jazdy w trakcie prowadzonej kontroli drogowej. Po przesłaniu go do właściwego starosty zostaje wydana decyzja administracyjna skutkująca zatrzymaniem tego dokumentu za pierwszym razem na 3 miesiące.

375168638

źródło: KPP Brzozów

05-02-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)