REKLAMA
REKLAMA

BRZOZÓW: Kolejne dwa prawa jazdy zatrzymane za rażące przekroczenie prędkości. Jeden z kierowców miał 0,5 promila

BRZOZÓW / PODKARPACIE. Brzozowscy policjanci zatrzymali kierowcom kolejne dwa prawa jazdy za rażące przekroczenie dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym. Jeden z mężczyzn został ukarany mandatem karnym, drugi odpowie przed sądem, gdyż jak się okazało, był pod wpływem alkoholu.

W minioną środę brzozowscy policjanci prowadząc kontrole prędkości w miejscowości Blizne ujawnili dwa przypadki rażących naruszeń przekroczenia dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym:

– Po godz. 12. funkcjonariusze zauważyli samochód nadjeżdżający z nadmierną prędkością od strony Domaradza. Radar wskazał 103 km/h. 54-letni mężczyzna kierujący mazdą został zatrzymany do kontroli drogowej. Policjanci ukarali go mandatem karnym i zatrzymali prawo jazdy.

– Przed godz. 14. ten sam patrol zatrzymał do kontroli drogowej kierowcę forda. W tym przypadku radar wskazał 102 km/h. Jednak jak się później okazało nie było to jedyne wykroczenie, którego dopuścił się 42-letni kierowca forda. Po badaniu stanu trzeźwości okazało się, że kierujący znajduje się pod wpływem alkoholu. Jego wynik to blisko 0,5 promila alkoholu w organizmie. W tym przypadku kierowca będzie odpowiadał przed sądem.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami obaj kierowcy pożegnają się ze swoim dokumentem na najbliższe trzy miesiące. Ponadto wobec kierowcy, który kierował pojazdem będąc pod wpływem alkoholu sąd zastosuje środek karny w postaci zakazu prowadzenia pojazdów, który nie może być krótszy niż sześć miesięcy i nie dłuższy niż trzy lata.

Przypominamy, że w przypadku rażącego przekroczenia dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym tj. powyżej 50 km/h, policjant ujawniający takie wykroczenie zatrzymuje kierowcy dokument prawa jazdy w trakcie prowadzonej kontroli drogowej. Po przesłaniu go do właściwego starosty zostaje wydana decyzja administracyjna skutkująca zatrzymaniem tego dokumentu za pierwszym razem na 3 miesiące.

375168638

źródło: KPP Brzozów

05-02-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)