REKLAMA
REKLAMA

BRZOZOW24.PL KRONIKA POLICYJNA: Chojrak z bronią, pijani kierowcy i niewybuch

BRZOZOW24.PL / PODKARPACIE. Ubiegły tydzień był dla funkcjonariuszy policji nie lada wyzwaniem. Zatrzymano pijanych kierowców i mężczyznę z przedmiotem przypominającym broń. Mężczyzna z gminy Nozdrzec znalazł niewybuch.

12 września
Patrol najechał na zdarzenie drogowe, gdzie kierujący fiatem punto zjechał do przydrożnego rowu. 24-latek przewoził czworo pasażerów. Na miejscu ustalono, że mężczyzna był nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało 0,88 mg/l.

13 września
Dyżurny odebrał zgłoszenie, że podczas prac budowlanych w Przysietnicy z rusztowania spadł pracownik. Na miejsce skierowano zespół pogotowia.  Nietrzeźwy mieszkaniec powiatu brzozowskiego wyszedł na rusztowanie i spadł. Badanie alkomatem wykazało 0,66 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu. Podczas upadku doznał wielu potłuczeń dlatego pozostał na obserwacji w szpitalu.

Dyspozytorka pogotowia poinformowała o przygniecionej osobie przez ciągnik w Izdebkach. Na miejsce skierowano karetkę oraz straż pożarną. Jeden z mieszkańców podczas prac polowych pozostawił ciągnik na wzniesieniu, który po chwili ruszył. Mężczyzna usiłował wskoczyć na pojazd, lecz potknął się i wpadł pod tylne koło. Był pijany, miał 1,22mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu.

Zgłaszający powiadomił dyżurnego, że mieszkanka Haczowa wyszła z domu pozostawiając swoje dokumenty i telefon. Policjanci ustalili, że 60-latka opuściła miejsce pobytu z własnej woli. Kobietę odnalazł pies tropiący Gabot. Była na polach kilkaset metrów od miejsca zamieszkania.

14 września
W godzinach porannych w Bliznem doszło do kolizji BMW i Renault laguna. Z ustaleń policjantów wynika, że kierujący Renault zjechał na lewy pas i doprowadził do bocznego zderzenia z BMW, który nadjeżdżał z naprzeciwka. Obaj kierowcy byli trzeźwi.

Policjanci ujawnili nietrzeźwego kierowcę Chryslera. 46-latka z Haczowa policjanci zatrzymali w Brzozowie na ul. Kościuszki. Jak się okazało mężczyzna miała także aktywny zakaz prowadzenia pojazdów. Badanie alkomatem wykazało blisko 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna już był trzykrotnie karany za to samo przestępstwo.

burglar-1216195_1280

16 września
Mieszkaniec gminy Nozdrzec poinformował, że w lesie znalazł skorodowany pocisk. Mężczyzna będąc na spacerze z psem w okolicy przysiółku Magierów odkrył niewybuch o długości około 20 cm. Na miejscu ustalono, że pochodzi on prawdopodobnie z okresu II wojny światowej. Chociaż teren ten jest w trudno dostępnym kompleksie leśnym z dala od zabudowań, okolicę zabezpieczono. Informację o niewybuchu przekazano jednostce wojskowej w Rzeszowie.

18 września
Dyżurny odebrał zgłoszenie o samochodzie w przydrożnym rowie. W pojeździe nie było żadnych osób. Policjanci ustalili, że kierujący nim mężczyzna nie zachował należytej ostrożności i wjechał do rowu, powodując zagrożenie w ruchu drogowym. Sprawca był trzeźwy. Został ukarany mandatem karnym.

19 września
Policjanci poinformowali, że podczas kontroli drogowej w pojeździe volkswagen Passat ujawnili broń. 22-latek wyciągnął ze schowka przedmiot przypominający pistolet i próbował zmusić funkcjonariuszy do zaniechania czynności służbowych. Mężczyzna został obezwładniony oraz zatrzymany i osadzony w policyjnej izbie zatrzymań.

W Grabownicy Starzeńskiej doszło do kolizji. Kierujący hondą nie zachował szczególnej ostrożności podczas włączania się do ruchu i doprowadził do zderzenia z oplem. Obaj kierowcy byli trzeźwi.

Akcja „Trzeźwy Poranek”
W wyniku prowadzonych działań na obszarze całego powiatu zorganizowano osiem punktów kontrolnych, na których brzozowscy policjanci sprawdzili trzeźwość 616 kierowców.
W trakcie czynności funkcjonariusze ujawnili trzy osoby, które tego poranka znajdowały się pod wpływem alkoholu. Jeden z mężczyzn odpowie za popełnienie przestępstwa, a dwaj pozostali za wykroczenia.

 KPP Brzozów

21-09-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)