REKLAMA
REKLAMA

BRZOZOW24.PL KRONIKA POLICYJNA: Chojrak z bronią, pijani kierowcy i niewybuch

BRZOZOW24.PL / PODKARPACIE. Ubiegły tydzień był dla funkcjonariuszy policji nie lada wyzwaniem. Zatrzymano pijanych kierowców i mężczyznę z przedmiotem przypominającym broń. Mężczyzna z gminy Nozdrzec znalazł niewybuch.

12 września
Patrol najechał na zdarzenie drogowe, gdzie kierujący fiatem punto zjechał do przydrożnego rowu. 24-latek przewoził czworo pasażerów. Na miejscu ustalono, że mężczyzna był nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało 0,88 mg/l.

13 września
Dyżurny odebrał zgłoszenie, że podczas prac budowlanych w Przysietnicy z rusztowania spadł pracownik. Na miejsce skierowano zespół pogotowia.  Nietrzeźwy mieszkaniec powiatu brzozowskiego wyszedł na rusztowanie i spadł. Badanie alkomatem wykazało 0,66 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu. Podczas upadku doznał wielu potłuczeń dlatego pozostał na obserwacji w szpitalu.

Dyspozytorka pogotowia poinformowała o przygniecionej osobie przez ciągnik w Izdebkach. Na miejsce skierowano karetkę oraz straż pożarną. Jeden z mieszkańców podczas prac polowych pozostawił ciągnik na wzniesieniu, który po chwili ruszył. Mężczyzna usiłował wskoczyć na pojazd, lecz potknął się i wpadł pod tylne koło. Był pijany, miał 1,22mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu.

Zgłaszający powiadomił dyżurnego, że mieszkanka Haczowa wyszła z domu pozostawiając swoje dokumenty i telefon. Policjanci ustalili, że 60-latka opuściła miejsce pobytu z własnej woli. Kobietę odnalazł pies tropiący Gabot. Była na polach kilkaset metrów od miejsca zamieszkania.

14 września
W godzinach porannych w Bliznem doszło do kolizji BMW i Renault laguna. Z ustaleń policjantów wynika, że kierujący Renault zjechał na lewy pas i doprowadził do bocznego zderzenia z BMW, który nadjeżdżał z naprzeciwka. Obaj kierowcy byli trzeźwi.

Policjanci ujawnili nietrzeźwego kierowcę Chryslera. 46-latka z Haczowa policjanci zatrzymali w Brzozowie na ul. Kościuszki. Jak się okazało mężczyzna miała także aktywny zakaz prowadzenia pojazdów. Badanie alkomatem wykazało blisko 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna już był trzykrotnie karany za to samo przestępstwo.

burglar-1216195_1280

16 września
Mieszkaniec gminy Nozdrzec poinformował, że w lesie znalazł skorodowany pocisk. Mężczyzna będąc na spacerze z psem w okolicy przysiółku Magierów odkrył niewybuch o długości około 20 cm. Na miejscu ustalono, że pochodzi on prawdopodobnie z okresu II wojny światowej. Chociaż teren ten jest w trudno dostępnym kompleksie leśnym z dala od zabudowań, okolicę zabezpieczono. Informację o niewybuchu przekazano jednostce wojskowej w Rzeszowie.

18 września
Dyżurny odebrał zgłoszenie o samochodzie w przydrożnym rowie. W pojeździe nie było żadnych osób. Policjanci ustalili, że kierujący nim mężczyzna nie zachował należytej ostrożności i wjechał do rowu, powodując zagrożenie w ruchu drogowym. Sprawca był trzeźwy. Został ukarany mandatem karnym.

19 września
Policjanci poinformowali, że podczas kontroli drogowej w pojeździe volkswagen Passat ujawnili broń. 22-latek wyciągnął ze schowka przedmiot przypominający pistolet i próbował zmusić funkcjonariuszy do zaniechania czynności służbowych. Mężczyzna został obezwładniony oraz zatrzymany i osadzony w policyjnej izbie zatrzymań.

W Grabownicy Starzeńskiej doszło do kolizji. Kierujący hondą nie zachował szczególnej ostrożności podczas włączania się do ruchu i doprowadził do zderzenia z oplem. Obaj kierowcy byli trzeźwi.

Akcja „Trzeźwy Poranek”
W wyniku prowadzonych działań na obszarze całego powiatu zorganizowano osiem punktów kontrolnych, na których brzozowscy policjanci sprawdzili trzeźwość 616 kierowców.
W trakcie czynności funkcjonariusze ujawnili trzy osoby, które tego poranka znajdowały się pod wpływem alkoholu. Jeden z mężczyzn odpowie za popełnienie przestępstwa, a dwaj pozostali za wykroczenia.

 KPP Brzozów

21-09-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)