REKLAMA
REKLAMA

BRZOZOW24.PL: Uciekał przed policjantami. Grozi mu do 3 lat więzienia

BRZOZOW24.PL / PODKARPACIE. Kierowca opla złamał szereg przepisów i nie zatrzymał się do kontroli. Uciekał przed policjantami bo miał aktywny zakaz sądowy kierowania pojazdem.

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę, około godz. 10. Policjanci ruchu drogowego z brzozowskiej komendy patrolując miejscowość Blizne zauważyli kierującego oplem omegą, który wyprzedził inny pojazd na skrzyżowaniu i nie zastosował się do linii podwójnej ciągłej. Widząc to funkcjonariusze postanowili zatrzymać kierującego do kontroli drogowej. Używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych podali sygnał do zatrzymania pojazdu. Kierowca opla jednak to zignorował i znacznie przyśpieszył. Policjanci ruszyli za nim w pościg. Uciekając przed radiowozem łamał przepisy w ruchu drogowym. Po przejechaniu kilkuset metrów, skręcił w drogę boczną, zatrzymał samochód na terenie jednej z posesji w Bliznem i kontynuował ucieczkę pieszo. Jednak został zatrzymany przez policjantów.

Uciekinierem okazał się 28-letni mieszkaniec tej samej miejscowości. Badanie alkomatem wykazało, że był trzeźwy. Jak ustalili funkcjonariusze, powodem takiego zachowania był fakt, że mężczyzna nie posiadał prawa jazdy. Zostało mu zatrzymane za kierowanie w stanie nietrzeźwości. Ponadto miał aktywny zakaz sądowy do sierpnia 2018 roku.

Wkrótce za swoje zachowanie 28-latek odpowie przed sądem. Za niestosowanie się do orzeczonych zakazów grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 3. Mężczyzna odpowie również za wykroczenia drogowe, których się dopuścił.

policja113

KPP Brzozów

13-09-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)