REKLAMA
REKLAMA

BUKOWSKO24.PL: Nadzwyczajna sesja okazją do podsumowań na półmetku kadencji

BUKOWSKO24.PL / PODKARPACIE24.pl . Nadzwyczajna sesja rady gminy Bukowsko była nie tylko okazją do podjęcia kilku uchwał, ale przede wszystkim do krótkich podsumowań niemal połowy kadencji. Co udało się już zrobić, a co jeszcze przed radnymi?

Wygląda na to, że najpilniejszymi potrzebami są remonty dróg oraz budowa chodników, które podnoszą bezpieczeństwo przede wszystkim młodzieży szkolnej. Te tematy podnosili radni jeszcze podczas sesji nadzwyczajnej.

00Przez te dwa lata realizowaliśmy uchwały podjęte jeszcze w poprzedniej kadencji. Było to ujęcie wody w Karlikowie czy rozbudowa i modernizacja remizy OSP w Pobiednie. Obecnie większych inwestycji nie ma – mówi Jan Hołomek, przewodniczący rady gminy Bukowsko.

W planach są inwestycje wodociągowe, które mają objąć Pobiedno, Wolicę, Dudyńce i Zboiska. Podobnie wygląda sprawa jeśli chodzi o kanalizację. W Przypadku tych prac roboty będą przeprowadzone również w Nowotańcu, Nagórzanach, Nadolanach i Woli Sękowej.

Tutaj trzeba dodać, że Nowotaniec, Nagórzany, Nadolany i Wola Sekowa zostaną podłączone do wodociągu gminy Zarszyn, zaś Pobiedno, Wolica, Dudyńce, Zboiska jak również Bukowsko w przyszłości do gminy Sanok. My jako gmina Bukowsko nie posiadamy wystarczających zasobów wody, któe zaspokoiłyby bieżące potrzeby mieszkańców – wyjaśnia przewodniczący.

Jan Hołomek wskazuje również na potrzebę rozbudowy przedszkola, które obecnie nie spełnia wszystkich stawianych wymagań takim placówkom.

000Można powiedzieć, że po półtorej roku tej kadencji mamy przełom jeśli chodzi o środki unijne. Fundusze przewidziane do 2020 roku obecnie dopiero teraz są rozdzielane – zaznacza Piotr Błażejowski wójt gminy Bukowsko. – Obecnie najistotniejsza inwestycja, którą realizujemy wraz z finansowaniem z sanockiego starostwa oraz wsparciu nadleśnictw, to droga między Bukowskiem a Pobiednem – dodaje.

Kondycja finansowa gminy nie jest rewelacyjna, jednak wystarcza na bieżące potrzeby. W przypadku inwestycji trzeba posiłkować się kredytami. Najwięcej funduszy pożera również oświata, gdzie oszacowano, że gmina musi średnio dopłacać 2 mln złotych do funkcjonowania szkół.

Więcej w materiale filmowym już niebawem.

22-07-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)