REKLAMA
Praca Auto Serwis
Janas Podłogi
REKLAMA

DYDNIA: Pierwszy taki „muzyk” na Podkarpaciu. Dobrze wydane 2 mln złotych (ZDJĘCIA)

BRZOZOW24.PL / PODKARPACIE. W poniedziałek 21 listopada uroczyście otwarto i poświęcono Dom Sztuki Muzycznej w Dydni, w którym mieści się Szkoła Muzyczna I stopnia. Inwestycja to 2 mln dobrze wydanych złotówek. Na finał prac lokalna społeczność czekała kilka lat.

To pierwsza szkoła muzyczna w gminie wiejskiej na Podkarpaciu. W 120-letnim budynku wyremontowano niemal wszystko. Począwszy od stropów, stolarki okiennej i drzwiowej, przez ściany wewnętrzne, klatki schodowe, aż po media.

Generalny remont sięgnął 1,7 mln złotych. Dokładając do tego wyposażenie sal, instrumenty muzyczne oraz meble to łącznie 2 mln złotych.

Budynek utrzymany jest w stylu secesyjnym, do którego nawiązuje też wyposażenie wnętrz. Uczniowie korzystają z osiemnastu przestronnych sal oraz kameralnej sali koncertowej. W takim miejscu i łatwiej i przyjemniej szlifować warsztat artystyczny. Obiektu mogą też pozazdrościć dyrektorzy podobnych placówek. Jednym słowem Dom Sztuki Muzycznej to powód do dumy dla mieszkańców i swego rodzaju nobilitacja lokalnej społeczności.

foto: UG Dydnia

22-11-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)