REKLAMA
REKLAMA

DYDNIA: Pierwszy taki „muzyk” na Podkarpaciu. Dobrze wydane 2 mln złotych (ZDJĘCIA)

BRZOZOW24.PL / PODKARPACIE. W poniedziałek 21 listopada uroczyście otwarto i poświęcono Dom Sztuki Muzycznej w Dydni, w którym mieści się Szkoła Muzyczna I stopnia. Inwestycja to 2 mln dobrze wydanych złotówek. Na finał prac lokalna społeczność czekała kilka lat.

To pierwsza szkoła muzyczna w gminie wiejskiej na Podkarpaciu. W 120-letnim budynku wyremontowano niemal wszystko. Począwszy od stropów, stolarki okiennej i drzwiowej, przez ściany wewnętrzne, klatki schodowe, aż po media.

Generalny remont sięgnął 1,7 mln złotych. Dokładając do tego wyposażenie sal, instrumenty muzyczne oraz meble to łącznie 2 mln złotych.

Budynek utrzymany jest w stylu secesyjnym, do którego nawiązuje też wyposażenie wnętrz. Uczniowie korzystają z osiemnastu przestronnych sal oraz kameralnej sali koncertowej. W takim miejscu i łatwiej i przyjemniej szlifować warsztat artystyczny. Obiektu mogą też pozazdrościć dyrektorzy podobnych placówek. Jednym słowem Dom Sztuki Muzycznej to powód do dumy dla mieszkańców i swego rodzaju nobilitacja lokalnej społeczności.

foto: UG Dydnia

22-11-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)