REKLAMA
Praca Auto Serwis
Janas Podłogi
REKLAMA

„Dzielmy się dobrem jak chlebem!”. Przedszkolaki pomagały najuboższym rodzinom z Posady (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Legenda o Św. Marcinie i jego dobre czyny stały się dla Dyrekcji, Grona Pedagogicznego i Pracowników Samorządowego Przedszkola Publicznego Nr 4 w Sanoku inspiracją do zorganizowania uroczystości z okazji Dnia Św. Marcina, której celem była akcja charytatywna na rzecz najuboższych rodzin z osiedla Posada.

W ubiegły piątek gdy zmrok otulił już miasto, w salce katechetycznej przy Parafii NSPJ Posada zgromadziło się wielu ludzi dobrej woli, którzy tak, jak i Św. Marcin, chcieli podzielić się tym co mają z innymi. W uroczystości uczestniczył Pan Stanisław Chęć Zastępca Burmistrza miasta Sanoka, wraz z rodziną, Proboszcz Parafii NSPJ w Sanoku, Ksiądz katecheta oraz liczne grono rodziców wraz ze swoimi pociechami i rodzinami. Uroczystość rozpoczęła się od wystawienia „Teatru cieni” przedstawiającego życie świętego w wykonaniu dzieci z gr. VII wraz z nauczycielkami.

8

Teatr Cieni

Alejami osiedla przemaszerował orszak z lampionami na teren ogrodu przedszkolnego, gdzie wspólnie przy ognisku zaśpiewano pieśń nawiązującą do aktualnego wydarzenia. Zgromadzone osoby dzieliły się z najbliższymi osobami rogalikami. Pełni wiary i nadziei na lepsze jutro, przepełnieni dobrem i życzliwością rozeszli się do swoich domów pamiętając o potrzebie dzielenia się, choćby kawałkiem chleba, z innymi.

materiały nadesłane

08-11-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)