REKLAMA
REKLAMA

„Dzielmy się dobrem jak chlebem!”. Przedszkolaki pomagały najuboższym rodzinom z Posady (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Legenda o Św. Marcinie i jego dobre czyny stały się dla Dyrekcji, Grona Pedagogicznego i Pracowników Samorządowego Przedszkola Publicznego Nr 4 w Sanoku inspiracją do zorganizowania uroczystości z okazji Dnia Św. Marcina, której celem była akcja charytatywna na rzecz najuboższych rodzin z osiedla Posada.

W ubiegły piątek gdy zmrok otulił już miasto, w salce katechetycznej przy Parafii NSPJ Posada zgromadziło się wielu ludzi dobrej woli, którzy tak, jak i Św. Marcin, chcieli podzielić się tym co mają z innymi. W uroczystości uczestniczył Pan Stanisław Chęć Zastępca Burmistrza miasta Sanoka, wraz z rodziną, Proboszcz Parafii NSPJ w Sanoku, Ksiądz katecheta oraz liczne grono rodziców wraz ze swoimi pociechami i rodzinami. Uroczystość rozpoczęła się od wystawienia „Teatru cieni” przedstawiającego życie świętego w wykonaniu dzieci z gr. VII wraz z nauczycielkami.

8

Teatr Cieni

Alejami osiedla przemaszerował orszak z lampionami na teren ogrodu przedszkolnego, gdzie wspólnie przy ognisku zaśpiewano pieśń nawiązującą do aktualnego wydarzenia. Zgromadzone osoby dzieliły się z najbliższymi osobami rogalikami. Pełni wiary i nadziei na lepsze jutro, przepełnieni dobrem i życzliwością rozeszli się do swoich domów pamiętając o potrzebie dzielenia się, choćby kawałkiem chleba, z innymi.

materiały nadesłane

08-11-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)