REKLAMA
REKLAMA

Europoseł Tomasz Poręba ujawnił kto naprawdę pisał uderzającą w Polskę rezolucję (FILM)

SANOK / PODKARPACIE. Na swoim profilu na Twitterze europoseł PiS Tomasz Poręba opublikował skany dokumentów, które jasno pokazują, że przy pisaniu rezolucji Parlamentu Europejskiego na temat sytuacji w Polsce brali udział politycy Platformy Obywatelskiej, w tym były wiceminister spraw zagranicznych (!) Rafał Trzaskowski.

Przyjęta w tym tygodniu rezolucja PE stawia Polskę w bardzo niekorzystnym świetle. Z jej treści wynika bowiem, iż w naszym kraju zagrożone są: demokracja, prawa człowieka i praworządność. Ponadto rezolucja ta de facto straszy polski rząd uruchomieniem „drugiego etapu procedury oceny państwa prawnego”, jeśli ten nie zastosuje się wdrożenia zaleceń Komisji Weneckiej w sprawie Trybunału Konstytucyjnego (warto w tym miejscu podkreślić, iż w myśl europejskiego prawa zalecenia Komisji Weneckiej nie są dla państw wiążące, lecz mają charakter jedynie doradczy).

Za przyjęciem rezolucji zagłosowało 5 z 8 frakcji PE, w tym europosłowie PO, PSL i SLD.

Politycy Platformy Obywatelskiej twierdzili, że chociaż poparli tę rezolucję, to nie są jej autorami.

Polska delegacja nie uczestniczyła w przygotowywaniu tekstu rezolucji – napisał na TT europoseł PO Dariusz Rosatti.

Z opublikowanych przez europosła Tomasza Porębę skanów dokumentów wynika jednak, że zmiany w treści rezolucji wprowadzał m.in. Rafał Trzaskowski, były europoseł PO, były wiceminister sprawa zagranicznych w rządzie Ewy Kopacz, a obecnie poseł PO.

Skan1

Skan2Więcej na: https://twitter.com/tomaszporeba

Co na to poseł Trzaskowski?

W wypowiedzi dla „Wiadomości” TVP polityk Platformy stwierdził: „braliśmy udział tylko w negocjacjach”. – Byłem jedną z osób, która była konsultowana przez naszych europosłów – tłumaczył się Trzaskowski.

Po kilku godzinach poseł PO postanowił zmienić taktykę obrony:

„Czas na rachunek sumienia i kilka słów prawdy. Tak, to ja napisałem rezolucję w Parlamencie Europejskim- osobiście namówiłem 513 do głosowania za nią – dzięki czemu poparły ją wszystkie liczące się frakcje PE. Namówiłem amerykańskich Senatorów do zadawania pytań o stan demokracji w Polsce. To ja rozmawiałem wielokrotnie z Barackiem Obamą (yo, Barack my man) żeby z Prezydentem Dudą rozmawiał w korytarzu, a na kolację poszedł z Donaldem Tuskiem. Załatwiłem z Jeanem-Claudem Junckerem by rozpoczął procedurę o naruszanie praworządności w Polsce. Napisałem opinię Komisji Weneckiej, uprzednio przebrany za mnicha doradziwszy min Waszczykowskiemu, żeby ją zaprosił do Polski. Namówiłem wszystkich przywódców europejskich by wyrażali głos niepokoju w sprawie Polski (nie zdażyłem tylko porozmawiać z Viktorem). Współredaguje treść większości artykułów na temat PL w Financial Times, Le Monde, El Pais, FAZ, Die Welt, the Economist, EL Globo i Lidove Noviny, (w Washington Post trochę pomagał mi Radek Sikorski). Ja także namówiłem Papieża Franciszka, żeby nie pozwolił Arcybiskupowi Paetzowi na udział w jutrzejszej mszy. I na koniec – ze smutkiem przyznaję – tak, to ja namówiłem wielu przyjaciół, żeby zabrali z Janowa Podlaskiego swoje konie. W razie czego jutro przyjmuje interesantów na Patriarszych Prudach.”

A tak całą sprawę skomentował dla portalu esanok.pl europoseł Poręba:

ar

18-04-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)