REKLAMA
REKLAMA

GMINA ZAGÓRZ: Radny nie zagrożony utratą mandatu?

ZAGÓRZ / PODKARPACIE. W Zagórzu od kilku tygodni spekuluje się, że Rafał Kielar może stracić mandat radnego. W odpowiedzi na medialne doniesienia i głosy mieszkańców, radny wystosował oficjalne pismo, które odczytano podczas ostatniej sesji w Zagórzu.

Sprawa Rafała Kielara nabrała rumieńców podczas jednej z sesji. Wówczas Anna Łukowska, sołtys Morochowa, pytała o stałe miejsce zamieszkania radnego.

Zgodnie z Kodeksem wyborczym na radnego gminy może zostać wybrana osoba, która stale zamieszkuje na jej terenie. W przypadku radnego z Zagórza, niektórzy mieszkańcy osiedla Pod Klasztorem-Skowronówka mieli wątpliwości, czy rzeczywiście Rafał Kielar stale przebywa i mieszka na terenie gminy.

Więcej o sprawie mandatu Rafała Kielara znajdziesz – tutaj

Chcąc wyjaśnić tę sprawę zwróciliśmy się do samego zainteresowanego. Ten jednak nie chciał rozmawiać. Natomiast teraz odpowiada na doniesienia medialne w oficjalnym piśmie, które odczytano podczas XXVI sesji rady Miejskiej w Zagórzu.

zagorz4

Oświadczam, że nie zachodzą przesłanki, które mogłyby spowodować wygaśniecie bądź zrzeczenie się mandatu radnego – zapewnia w piśmie radny Rafał Kielar.
Obowiązki radnego rady miejskiej wykonuje w sposób właściwy, to jest zgodnie z postanowieniami ustawy z dnia 8 marca 1990 roku o samorządzie gminnym – dodaje.

Nadmienia również, że jedna nieobecność na zebraniu mieszkańców nie może przekreślić jego pracy w radzie.

Radni nie skomentowali oficjalnej wypowiedzi Kielara. Był to jedyny temat wolnych wniosków minionej sesji.

Więcej o sesji już niebawem

 

ZOBACZ TAKŻE:

Czy radny z Zagórza może stracić mandat?

pao

21-05-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)