REKLAMA
REKLAMA

Gwałtowne wzrosty poziomu wód. Komunikat hydrologiczno-meteorologiczny

PODKARPACIE. Na wszystkich rzekach województwa podkarpackiego zanotowano wzrost poziomu wody miejscami gwałtowny, wywołany opadami deszczu, a także lokalnie zwiększonym odpływem ze zbiornika wodnego Besko.

Największy wzrost zanotowano na dopływach w zlewni górnej Wisłoki, w rejonie miejscowości Jasło. Gdzie na wodowskazie w Krajowicach o godz. 5.00 wystąpiła kulminacja przekroczenia stanu alarmowego ok. 70 cm. Aktualnie na rzece Wisłoka pomiędzy wodowskazem Krajowice a Mielcem wystąpią wahania poziomu wody , z możliwością przekroczenia stanów alarmowych w godzinach popołudniowych na wodowskazie w Mielcu ok. 30 cm. Woda w korycie nie powoduje podtopień.

W ciągu minionej doby na terenie województwa zanotowano opady deszczu o charakterze ciągłym. Największy opad wystąpił w miejscowościach:

– Krempna, powiat Jasło 62 mm,
– Dukla, powiat Krosno 55 mm,
– Komańcza, powiat Sanok 51 mm.

Rzeka Wisłok – na wodowskazach pomiędzy Krosnem a ujściem rzeki do Sanu wystąpią wahania poziomu wody z możliwością przekroczenia stanów ostrzegawczych. Prognozowane przekroczenie stanu ostrzegawczego na wodowskazie w Rzeszowie w godzinach popołudniowych ok. 60 cm. Woda w korycie nie powoduje podtopień.

Rzeka San – obserwowany wzrost poziomu wody w granicach strefy stanów średnich, nieprzekroczone stany ostrzegawcze.

Rzeka Wisła – na podkarpackim odcinku Wisły pomiędzy wodowskazem Szczucinem a Zawichostem jest obserwowany wzrost poziomu wody, z możliwością przekroczenia stanów ostrzegawczych na wodowskazach w Kole i Sandomierzu. Kulminacja w rejonie Sandomierza w dniu 06.10.2016 r. w godzinach popołudniowych. Nie powoduje wystąpienia z koryta rzeki.

Aktualnie pogotowie przeciwpowodziowe obowiązuje na terenie miasta Jasła oraz gminy Brzyska w powiecie jasielskim.

Stan zbiorników retencyjnych:

stan

IMGW Kraków

foto: archiwum Esanok.pl / maj 2014

foto: archiwum Esanok.pl / maj 2014

05-10-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)