REKLAMA
REKLAMA

Rośnie poziom wód w rzekach. Stany ostrzegawcze i alarmowe

POWIAT SANOCKI / PODKARPACIE. Poziom wód w rzekach regionu ciągle wysoki. W gminie Zarszyn obowiązuje alarm przeciwpowodziowy. Według prognoz, Pielnica w Nowosielcach około południa może przekroczyć stan alarmowy. Późnym wieczorem również San w Sanoku ma przekroczyć stan ostrzegawczy.

Sytuacja z poziomem wód w rzekach regionu jest dość dynamiczna. Ciągle pada. Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych przewiduje wystąpienie opadów deszczu od 25 mm do 40 mm, miejscami do 50 mm.

Kulminacja, jeżeli chodzi o wysoki poziom Sanu, Osławy czy Pielnicy ma nastąpić w późnych godzinach wieczornych\, choć stan alarmowy na Pielnicy ma zostać przekroczony już około godz 13 i ma utrzymywać się do godziny 23. Około 21 stan ostrzegawczy osiągnie Osława. Przed północą wysokość lustra wody na Sanie w Sanoku również ma osiągnąć stan ostrzegawczy.

Biuro Prognoz Hydrologicznych Oddziału IMGW-PIB w Krakowie ogłosiło 2 (w 3 stopniowej skali) stopień zagrożenia powodziowego w województwie podkarpackim.

foto: archiwum Esanok.pl / maj 2014

foto: archiwum Esanok.pl / maj 2014

05-10-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)