REKLAMA
REKLAMA

Rośnie poziom wód w rzekach. Stany ostrzegawcze i alarmowe

POWIAT SANOCKI / PODKARPACIE. Poziom wód w rzekach regionu ciągle wysoki. W gminie Zarszyn obowiązuje alarm przeciwpowodziowy. Według prognoz, Pielnica w Nowosielcach około południa może przekroczyć stan alarmowy. Późnym wieczorem również San w Sanoku ma przekroczyć stan ostrzegawczy.

Sytuacja z poziomem wód w rzekach regionu jest dość dynamiczna. Ciągle pada. Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych przewiduje wystąpienie opadów deszczu od 25 mm do 40 mm, miejscami do 50 mm.

Kulminacja, jeżeli chodzi o wysoki poziom Sanu, Osławy czy Pielnicy ma nastąpić w późnych godzinach wieczornych\, choć stan alarmowy na Pielnicy ma zostać przekroczony już około godz 13 i ma utrzymywać się do godziny 23. Około 21 stan ostrzegawczy osiągnie Osława. Przed północą wysokość lustra wody na Sanie w Sanoku również ma osiągnąć stan ostrzegawczy.

Biuro Prognoz Hydrologicznych Oddziału IMGW-PIB w Krakowie ogłosiło 2 (w 3 stopniowej skali) stopień zagrożenia powodziowego w województwie podkarpackim.

foto: archiwum Esanok.pl / maj 2014

foto: archiwum Esanok.pl / maj 2014

05-10-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)