REKLAMA
REKLAMA

INTERWENCJA: Rynek w pełnym świetle. Olejko: Nie wyobrażam sobie tam ciemności egipskich

SANOK / PODKARPACIE.  Do redakcji dotarł sygnał, że sanocki rynek nocą jest w pełni oświetlony. Czytelniczka dodaje, że to marnotrawstwo, a za razem uciążliwość dla mieszkańców, którzy mieszkają w okolicy. Z kolei wiceburmistrz Edward Olejko nie wyobraża sobie wyłączenia oświetlenia w centrum miasta.

Cała noc świecą się światła. Nie można zasnąć, nie pomagają nawet rolety. Przecież to marnotrawstwo prądu i generowanie niepotrzebnych kosztówbulwersuje się czytelniczka.

O wyjaśnienie tej sytuacji zapytaliśmy Edwarda Olejko, burmistrza Sanoka do spraw gospodarki komunalnej i architektury.

Mieszkanka okolicy rynku i do mnie zwróciła się z tą sprawą. Nie wyobrażam sobie wyłączenia świateł w samym centrum miasta – zaznacza. – Przecież zapanują tam ciemności egipskie, a co za tym idzie za chwilę będą kradzieże, włamania – podkreśla Olejko.

Burmistrz podkreśla także, że oświetlenie automatycznie wyłącza się około 6.30. Ponadto w trakcie godzin nocnych zredukowano moc lamp, co pozwala zaoszczędzić energię.

Clipboard01

25-10-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)