REKLAMA
REKLAMA

Kłopotliwy pożar siana. Czy to fala podpaleń? (ZDJĘCIA)

GMINA ZARSZYN / PODKARPACIE. W nocy z 6 na 7 lipca między Jaćmierzem a Zarszynem doszło do wielkiego pożaru. Spłonęło kilkaset balotów siana. Akcja gaśnicza trwała prawie sześć godzin.

Strażacy zgłoszenie otrzymali o 22:57. Na miejsce przyjechały jednostki z Państwowej Straży Pożarnej w Sanoku oraz Ochotniczych Straży Pożarnych z Jaćmierza, Nowosielec, Posady Jaćmierskiej, Zarszyna i Długiego.

Akcja była trudna i trwała niemal 6 godzin. Strażacy gasili stos o wymiarach 20 m, 8 m na 5 m.

Według strażackich szacunków straty podczas tego pożaru to około 8 tys. złotych – informuje  mł. bryg. Grzegorz Oleniacz, rzecznik prasowy KP PSP w Sanoku. – Najprawdopodobniej przyczyną zdarzenia było podpalenie – dodaje.

Jak zaznacza straż pożarna na przestrzeni ostatnich dni w tym miejscu doszło do innych kilku pożarów. W tych przypadkach także przypuszcza się podpalenia. Stąd też straż uczula, że takie zdarzenia mocno angażują przede wszystkim jednostki OSP, są czasochłonne, nikomu niepotrzebne i przynoszą wiele problemów właścicielom.

49

Foto: Sanok112.pl/Natalia Niemiec

08-07-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)