REKLAMA
REKLAMA

Krzysztof Rukasz …pomiędzy…

BWA Galeria Sanocka zaprasza: Krzysztof Rukasz …pomiędzy… Wernisaż: 1 kwietnia 2016r., godzina 18:00. Wystawa trwa do 29.04.2016r.

(…) Krzysztof Rukasz w swoich litograficznych kompozycjach tworzy struktury sferyczne, w międzyczasie buduje pełne ekspresji formy „mięsiste” w zagęszczeniu materii arcywspaniałej.

Litografie lubelskiego (Genius Loci?) twórcy poruszają się w różnych obszarach, kolaż, czy w kontraście hiperrealistyczny przedmiot- motocykl ( jak w malarstwie Don Eddiego), przechodząc do form geometrycznych, uporządkowanych i sformalizowanych.

Pomimo deklaracji, że autor rezygnuje z własnego stylu ( może chodzi o modę – coś co zabija sztukę), pozwolę nie zgodzić się z nim w tym punkcie, ponieważ odczuwam obcując z jego pracami,  jakbym wsiadł na jeden z ,, motocykli made in Rukasz” i w poszukiwaniu światów wymarzonych wjechał w sferę wolności i nieograniczonej wyobraźni twórczej.

Dla oglądających z „pysznych”’ litografii Krzysztofa polecam tytuły: „Gdzieś tam”, „P-2”, „Panhead”, „W mojej głowie”, „Su”, i proszę autora „kamiennej” twórczości o poszukiwania nowych dróg i wielkich wyzwań.

Dziękuję autorowi za oddanie mi kilkudziesięciu minionych lat i proszę o jeszcze. /Zbigniew Gorlak/

Krzysztof Rukasz plakat

ZAPRASZAMY!

Krzysztof Rukasz

Urodzony w 1968 r. w Lublinie. Absolwent Państwowego Liceum sztuk Plastycznych w Nałęczowie. Studia na Wydziale Artystycznym UMCS w Lublinie. Dyplom w Pracowni Litografii pod kierunkiem prof. Danuty Kołwzan – Nowickiej w 1995 r. Od 1996 r. wykładowca UMCS w Lublinie w Zakładzie Projektowania Graficznego i Litografii prof. Piotra Lecha. W 2007 roku uzyskał tytuł doktora w dziedzinie sztuk plastycznych. Zajmuje się warsztatową grafiką artystyczną, w szczególności litografią.

W dorobku posiada 17 wystaw indywidualnych i ponad 50 wystaw zbiorowych w kraju i za granicą.

P2

W MOJEJ GŁOWIE

materiały nadesłane

31-03-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)