REKLAMA
przeprosiny
REKLAMA

LESKO24.PL: Uroczyste obchody Święta Policji w Lesku (ZDJĘCIA)

LESKO24.PL / PODKARPACIE . Wczoraj w sali narad Urzędu Miasta i Gminy w Lesku odbyły się uroczyste obchody Święta Policji. W obecności zaproszonych gości funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Lesku otrzymali nominacje na wyższe stopnie policyjne.

Święto Policji przypada na dzień 24 lipca. Jest to szczególny dzień w historii Policji, ponieważ 24 lipca 1919 r. uchwalono Ustawę o Policji Państwowej. W tym roku lescy policjanci obchodzili swoje święto 18 lipca. Komendant Powiatowy Policji w Lesku nadkomisarz Roland Szczepanik podziękował podległym mu policjantom za rzetelną pracę i pełną poświęcenia, ofiarną służbę. Życzył, aby ich trud i zaangażowanie znajdowały uznanie mieszkańców.

Uroczystości przewodniczył inspektor Paweł Filipek, Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie. Wspólnie z nadkomisarzem Rolandem Szczepanikiem wręczył on akty mianowania na wyższe stopnie policyjne 32 funkcjonariuszom leskiej jednostki Policji.

W uroczystości oprócz policjantów udział wzięli: Starosta Leski Andrzej Olesiuk i jego zastępca Wiesław Kuzio, Burmistrz Miasta i Gminy Lesko Barbara Jankiewicz, Wójt Gminy Cisna Renata Szczepańska, Zastępca Wójta Gminy Olszanica Robert Petka, Zastępca Wójta Gminy Solina Katarzyna Zielińska-Onyszko, Prezes Sądu Rejonowego w Lesku Andrzej Cyran, Prokurator Rejonowy w Lesku Maria Chrzanowska, Dyrektor Zakładu Karnego w Uhercach Mineralnych ppłk Tadeusz Kucharyk, Zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Lesku bryg. Jacek Dydek, Komendant Placówki Straży Granicznej w Wetlinie ppłk Marcin Marcinik, Dyrektor Ośrodka Wypoczynkowo – Rehabilitacyjnego „Caritas” w Myczkowcach ks. Bogdan Janik, Dyrektor Zespołu Elektrowni Wodnych Solina Myczkowce Józef Folcik, Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Lesku Krzysztof Bąk, Nadleśniczy Nadleśnictwa Baligród Wojciech Głuszko, insp. w stanie spoczynku Wiesław Korczykowski były Komendant Powiatowy Policji w Lesku. Zaproszeni goście przyłączyli się do słów komendanta, przekazując słowa uznania oraz życząc wszystkim policjantom sukcesów w pracy zawodowej, wytrwałości i powodzenia w codziennej walce o bezpieczeństwo obywateli powiatu leskiego.

Podczas uroczystości Komendant Powiatowy Policji w Lesku nadkom. Roland Szczepanik pożegnał się z funkcjonariuszami oraz zaproszonymi gośćmi w związku z zakończeniem po 27 latach służby w Policji.

Źródło: KPP Lesko

19-07-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)