REKLAMA
REKLAMA

HOKEJ: Kibice chcą drużyny seniorów w I lidze! Jest odpowiedź burmistrza

SANOK / PODKARPACIE. Kibice STSu Sanok nie dają za wygraną w walce o utrzymanie drużyny seniorów w rozgrywkach krajowych w przyszłym sezonie. Wystosowali oni pismo do akcjonariuszy spółki hokejowej, w którym podają pomysł zgłoszenia zespołu do I ligi. Jest już pierwsza odpowiedź, której udzielił burmistrz Tadeusz Pióro.

Szanowny Pan
Tadeusz Pióro / Lesław Wojtas / Ryszard Ziarko

W imieniu kibiców Ciarko PBS Bank STS Sanok oraz wszystkich sympatyków hokeja na lodzie chcieliśmy serdecznie podziękować za dotychczasowe zaangażowanie Urzędu Miasta Sanoka/ firmy Ciarko/Podkarpackiego Banku Spółdzielczego w rozwój tej pięknej dyscypliny sportowej w naszym mieście. Jednocześnie chcemy podkreślić, że z ogromną przykrością, ale również i ze zrozumieniem przyjęliśmy decyzję o wycofaniu się drużyny z ekstraklasowych rozgrywek.

Uznaliśmy jednak, iż nieprzystąpienie drużyny sanockiej do rozgrywek ligowych w nadchodzącym sezonie może mieć fatalne skutki dla przyszłości hokeja w naszym mieście. Obawiamy się, że większość zawodników, którzy nie znajdą zatrudnienia w innych klubach zawiesi łyżwy na kołku – być może ostatecznie. Dotyczy to starszych zawodników, ale przede wszystkim juniorów, którzy będą pozbawieni możliwości rywalizowania i podnoszenia swych umiejętności. Tylko systematyczny trening gwarantuje utrzymanie formy fizycznej, niezbędnej dla trzonu drużyny, którą Spółka chce budować w przyszłych latach. Dlatego też postanowiliśmy zwrócić się do Panów z ogromną prośbą o rozważenie możliwości utrzymania drużyny na szczeblu pierwszoligowym. Wydaje się nam, iż nie wiązałoby się to z wielkimi kosztami, a już dzisiaj wielu obecnych jak również byłych zawodników sanockiego klubu deklaruję grę w tychże rozgrywkach. Wszystko po to aby Sanok nie zniknął z mapy hokejowej w kraju.

Dodatkowym argumentem, który nas motywuje do działania jest fakt, że w 2018 roku przypada okrągła, 60 rocznica powołania do życia sekcji hokejowej w Sanoku, co jest niewątpliwie powodem do dumy, a zawieszenie działalności na dwa lata przed tym wydarzeniem powoduje nasz niepokój. Jubileusz ten jest dla nas bardzo ważny i już obecnie trwają prace nad gromadzeniem archiwaliów, które znalazłyby się w pamiątkowym albumie-wydawnictwie upamiętniającym najwspanialsze chwile sanockiego hokeja.

Dzisiaj jesteśmy bardzo zmotywowani do tego aby hokej w Sanoku przetrwał, a nadchodzący czas chcielibyśmy wykorzystać również na zarażenie tą dyscypliną kolejnych firm, przedsiębiorstw. Deklarujemy, że my, kibice, będziemy aktywnie uczestniczyć w pozyskiwaniu kolejnych, mniejszych sponsorów. Zrobimy wszystko co możliwe, aby nadal emocjonować się grą naszej drużyny w ligowych bojach bez względu na rangę rozgrywek. Analizując składy drużyn występujących w pierwszej lidze, możemy pokusić się o stwierdzenie, że bylibyśmy jednym z faworytów rozgrywek w walce o awans do ekstraklasy, a wygrywając ligę uniknęlibyśmy w przyszłym roku dodatkowych kosztów z tytułu zakupu tzw. dzikiej karty.

Bardzo prosimy o wsparcie naszych działań, liczymy na pozytywną decyzję.

Jesteśmy również otwarcie na spotkanie w celu omówienia szczegółów.

Z poważaniem,

w imieniu Kibiców STS-u

Sebastian Królicki – Hokej Net
Wojciech Wancienko – Stowarzyszenie Kibiców Sanockiego Hokeja
Piotr Kotowicz – Stowarzyszenie Kibiców Sanockiego Hokeja


ODPOWIEDŹ BURMISTRZA TADEUSZA PIÓRO, KTÓRY NA APEL KIBICÓW ODPOWIEDZIAŁ JAKO PIERWSZY

6

7

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Kibice walczą o seniorski hokej. Pożegnano klub, który istnieje…? (FILM, ZDJĘCIA)

źródło: Red., Facebook.com / Kibice STS

5

18-07-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)