REKLAMA
REKLAMA

HOKEJ: Kibice chcą drużyny seniorów w I lidze! Jest odpowiedź burmistrza

SANOK / PODKARPACIE. Kibice STSu Sanok nie dają za wygraną w walce o utrzymanie drużyny seniorów w rozgrywkach krajowych w przyszłym sezonie. Wystosowali oni pismo do akcjonariuszy spółki hokejowej, w którym podają pomysł zgłoszenia zespołu do I ligi. Jest już pierwsza odpowiedź, której udzielił burmistrz Tadeusz Pióro.

Szanowny Pan
Tadeusz Pióro / Lesław Wojtas / Ryszard Ziarko

W imieniu kibiców Ciarko PBS Bank STS Sanok oraz wszystkich sympatyków hokeja na lodzie chcieliśmy serdecznie podziękować za dotychczasowe zaangażowanie Urzędu Miasta Sanoka/ firmy Ciarko/Podkarpackiego Banku Spółdzielczego w rozwój tej pięknej dyscypliny sportowej w naszym mieście. Jednocześnie chcemy podkreślić, że z ogromną przykrością, ale również i ze zrozumieniem przyjęliśmy decyzję o wycofaniu się drużyny z ekstraklasowych rozgrywek.

Uznaliśmy jednak, iż nieprzystąpienie drużyny sanockiej do rozgrywek ligowych w nadchodzącym sezonie może mieć fatalne skutki dla przyszłości hokeja w naszym mieście. Obawiamy się, że większość zawodników, którzy nie znajdą zatrudnienia w innych klubach zawiesi łyżwy na kołku – być może ostatecznie. Dotyczy to starszych zawodników, ale przede wszystkim juniorów, którzy będą pozbawieni możliwości rywalizowania i podnoszenia swych umiejętności. Tylko systematyczny trening gwarantuje utrzymanie formy fizycznej, niezbędnej dla trzonu drużyny, którą Spółka chce budować w przyszłych latach. Dlatego też postanowiliśmy zwrócić się do Panów z ogromną prośbą o rozważenie możliwości utrzymania drużyny na szczeblu pierwszoligowym. Wydaje się nam, iż nie wiązałoby się to z wielkimi kosztami, a już dzisiaj wielu obecnych jak również byłych zawodników sanockiego klubu deklaruję grę w tychże rozgrywkach. Wszystko po to aby Sanok nie zniknął z mapy hokejowej w kraju.

Dodatkowym argumentem, który nas motywuje do działania jest fakt, że w 2018 roku przypada okrągła, 60 rocznica powołania do życia sekcji hokejowej w Sanoku, co jest niewątpliwie powodem do dumy, a zawieszenie działalności na dwa lata przed tym wydarzeniem powoduje nasz niepokój. Jubileusz ten jest dla nas bardzo ważny i już obecnie trwają prace nad gromadzeniem archiwaliów, które znalazłyby się w pamiątkowym albumie-wydawnictwie upamiętniającym najwspanialsze chwile sanockiego hokeja.

Dzisiaj jesteśmy bardzo zmotywowani do tego aby hokej w Sanoku przetrwał, a nadchodzący czas chcielibyśmy wykorzystać również na zarażenie tą dyscypliną kolejnych firm, przedsiębiorstw. Deklarujemy, że my, kibice, będziemy aktywnie uczestniczyć w pozyskiwaniu kolejnych, mniejszych sponsorów. Zrobimy wszystko co możliwe, aby nadal emocjonować się grą naszej drużyny w ligowych bojach bez względu na rangę rozgrywek. Analizując składy drużyn występujących w pierwszej lidze, możemy pokusić się o stwierdzenie, że bylibyśmy jednym z faworytów rozgrywek w walce o awans do ekstraklasy, a wygrywając ligę uniknęlibyśmy w przyszłym roku dodatkowych kosztów z tytułu zakupu tzw. dzikiej karty.

Bardzo prosimy o wsparcie naszych działań, liczymy na pozytywną decyzję.

Jesteśmy również otwarcie na spotkanie w celu omówienia szczegółów.

Z poważaniem,

w imieniu Kibiców STS-u

Sebastian Królicki – Hokej Net
Wojciech Wancienko – Stowarzyszenie Kibiców Sanockiego Hokeja
Piotr Kotowicz – Stowarzyszenie Kibiców Sanockiego Hokeja


ODPOWIEDŹ BURMISTRZA TADEUSZA PIÓRO, KTÓRY NA APEL KIBICÓW ODPOWIEDZIAŁ JAKO PIERWSZY

6

7

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Kibice walczą o seniorski hokej. Pożegnano klub, który istnieje…? (FILM, ZDJĘCIA)

źródło: Red., Facebook.com / Kibice STS

5

18-07-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)