REKLAMA
REKLAMA

Minimistrzostwa coraz bliżej. Co trzeba wiedzieć

Informacje, o których każdy uczestnik wiedzieć powinien! Czyli odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące Minimistrzostw. Gorąco zachęcamy do lektury!

PRZED TURNIEJEM:

1. Jak długo trwają zapisy do edycji 2016? Kto przyjmuje zapisy?

Zgłoszenia do turnieju w poszczególnych miastach przyjmują wyznaczeni przez nas koordynatorzy. Zapisy ruszają 4 stycznia. W niektórych z miast, ze względu na przerwę świąteczną lub ferie szkolne, mogą rozpocząć się trochę później. Koniec zapisów przewidziano na 25 marca. Warto pamiętać, że im wcześniej zgłosi się zespół do rozgrywek, tym większa szansa na rezerwację wybranej reprezentacji. Czyli, kto pierwszy ten lepszy.

W miarę możliwości zgłoszenia przyjmowane są dłużej. Maksymalny termin, do którego można zgłosić zespół to trzeci weekend rozgrywek (zgłoszony w trzecim tygodniu zespół, ze względu na konieczność rozegrania zaległych spotkań, nie może już praktycznie korzystać z regulaminowego prawa do nieobecności). Jeśli zgłoszenie zostanie odnotowane po 25 marca trzeba także liczyć się z tym, że strój może nie dotrzeć na pierwszy weekend rozgrywek. Staramy się aby był, ale nie możemy obiecać.

2. Z ilu zawodników powinna składać się drużyna?

W U-9 oraz U-11 regulamin przewiduje, że drużyna powinna składać się z minimum 8 zawodników, zaś maksymalnie z 10. W U-7 bierzemy pod uwagę wiek, możliwości oraz wytrzymałość najmłodszych. Dlatego tutaj zespół może składać się maksymalnie z 15 zawodników.

3. Czy drużyna, w której dziewięciu zawodników jest z rocznika 2007, a jeden z 2006, może wziąć udział w turnieju kategorii U-9?

Nie ma takiej możliwości. Do kryterium wieku podchodzimy bardzo rygorystycznie. Chcemy być fair w stosunku do wszystkich zespołów. Dlatego jeśli choć jeden zawodnik jest o rok starszy zespół musi wystartować w kategorii U-11. Warto jednak wiedzieć, że istnieje możliwość, aby zawodnik, który rocznikowo przynależy do kategorii U-9 wziął udział w turnieju U-11. Wszystko zależy od woli opiekuna, trenera i umiejętności zawodnika.

4. Czy zawodnik z rocznika 2007 może wystartować w dwóch turniejach, tj. w U-9 oraz U-11?

Regulamin turnieju dopuszcza możliwość, aby zawodnik z rocznika 2007 lub młodszego, wystartował w rozgrywkach w U-9 oraz U-11. Warunkiem jest wniesienie dwóch opłat wpisowych, zarówno dla U-9 jak i U-11.

5. Jakie dokumenty należy dostarczyć, aby zgłosić zespół do rozgrywek?

Najpóźniej na pierwszy weekend zawodów trener zgłaszający zespół musi dostarczyć do koordynatora komplet dokumentów oraz dowód wpłaty. Na komplet dokumentów składają się karta drużynowa oraz karty indywidualne wszystkich zawodników (wzory dostępne są na stronie www.kochamsport.pl —> o turnieju —> dokumenty do pobrania). W związku z tym, że do trzeciego weekendu, w porozumieniu z koordynatorem, można dokonywać zmian w składzie zespołów, należy pamiętać o dostarczeniu uaktualnionej karty drużynowej oraz karty indywidualnej nowego zawodnika.

6. Jak wypełnić dokumenty?

Zarówno pod kartą drużynową jak i pod kartami indywidualnymi powinny zostać złożone odręczne podpisy: trenera (karta drużynowa) oraz opiekuna prawnego dziecka (karta indywidualna). W losowaniu wyjazdów biorą udział tylko te zespoły, których trenerzy złożyli odręczne podpisy na kartach drużynowych. W przypadku karty indywidualnej brak odręcznego podpisu opiekuna oznacza brak zgody opiekuna prawnego na przystąpienie dziecka do ubezpieczenia od NNW. W przypadku wygrania przez drużynę nagrody losowanej osobami uprawionymi do wyjazdu są te, których dane widnieją na dostarczonej do koordynatora karcie drużynowej. Warto o tym pamiętać, gdyż jeśli na karcie drużynowej nie ma wypisanego asystenta trenera, to po wylosowaniu wyjazdu nie ma możliwości jego dopisania.

7. Po co w karcie drużynowej podawane są numery legitymacji lub innych dokumentów tożsamości ze zdjęciem? Czy najmłodsi powinni mieć te dokumenty ze sobą na rozgrywkach?

Zgodnie z regulaminem możliwe jest przeprowadzenie przez organizatorów weryfikacji tożsamości drużyny (np. na prośbę trenera przeciwników). Zawodnicy sprawdzani są na podstawie dokumentów, których numery wpisane zostały przez trenera do karty drużynowej. Podczas turnieju każdy uczestnik powinien mieć ze sobą ten dokument. Jego brak może zakończyć się walkowerem lub wykluczeniem zawodnika z gry. Szczegółowe zasady przeprowadzania weryfikacji zawarte są w regulaminie.

8. Ile wynosi wpisowe do turnieju i co ono obejmuje?

Wpisowe do edycji 2016 wynosi 100 zł od zawodnika. W trosce o jak najwyższy poziom gry staramy się zapewnić niezbędne do przeprowadzenia turnieju zaplecze: boiska, stronę internetową turnieju z terminarzami zawodów oraz sędziów. Każdy zawodnik otrzymuje strój turniejowy składający się z koszulki, spodenek oraz getrów. Dzieci, na podstawie odręcznie podpisanej karty indywidualnej, w której znajduje się zgoda opiekunów, są ubezpieczane od NNW. Nad bezpieczeństwem uczestników czuwa profesjonalna obsługa medyczna. Bez względu na pogodę dla wszystkich drużyn zapewniamy także wodę butelkowaną.

12801366_776695882436800_6747754945842981340_n

W TRAKCIE TURNIEJU:

1. Zawodnik ma za mały strój, co robić?

Po pierwsze sprawdzić czy przypadkiem kolega z zespołu nie „pływa” w swoim stroju – czasami po prostu wystarczy zamienić się z innym zawodnikiem z drużyny. To jest najszybsze i najłatwiejsze rozwiązanie, jeśli jednak nie ma takiej możliwości prosimy zgłosić się do koordynatora, postaramy się wymienić rozmiar, ale może to potrwać kilka dni. Uwaga, strój zostanie wymieniony pod warunkiem, że nie był używany!

2. Kiedy będzie dostępny terminarz gier, o której gramy?

Harmonogramy spotkań powinny pojawiać się w zakładkach miejskich na www.kochamsport.pl najpóźniej w środę wieczorem przed każdym kolejnym weekendem zawodów. Dlaczego? Ponieważ w większości miast dajemy trenerom czas na tzw. prośby. Nie chcemy dopuszczać do sytuacji, w której jedna z drużyn nie stawi się na wcześniej wyznaczone spotkanie. Przecież chcemy grać, a nie siedzieć na boisku! Koordynatorzy starają się aby zespoły, które rozgrywają 2-3 spotkania nie musiały czekać wiele godzin na kolejny mecz.

3. Jest zimno, brzydko lub po prostu pada deszcz – gramy czy nie?

Decyzję zawsze podejmuje koordynator, ale jeśli nie występują ekstremalne warunki (burza, bardzo silny wiatr czy deszcz) to staramy się grać! Prosimy zadbać o cieplejsze ubrania, rozgrzewającą herbatę i gorącą atmosferę na boisku! Jeśli macie wątpliwości – sprawdzajcie stronę na bieżąco! – czasem pogoda zmienia się szybko, a zapowiadane wcześniej prognozy po prostu się nie sprawdzają.

4. Czy gramy w długi weekend majowy?

To zależy. Najczęściej gramy w miastach, w których gra duża liczba zespołów – w Warszawie, Krakowie, Lublinie czy Szczecinie. Czasami zapraszamy tylko te zespoły, które chcą rozegrać mecze awansem. Koordynatorzy informują o tym na stronie internetowej wcześniej – w razie wątpliwości warto zapytać.

5. Kiedy będą wyniki na stronie?

Do wtorku wieczorem wszystkie powinny być uzupełnione! Duża część koordynatorów stara się wyniki wprowadzać na bieżąco, niemniej jednak nie zawsze jest to możliwe, dlatego prosimy o odrobinę cierpliwości.

6 Błędny wynik na stronie, źle wpisane nazwisko zawodnika, źle przypisana bramka – komu zgłosić?

Trener zespołu (lub jego asystent jeśli jest wyznaczony) powinien skontaktować się z koordynatorem. To koordynatorzy odpowiadają za wprowadzenie wyników, im też najłatwiej rozwiązać problem, bo znają zespoły, trenerów i boiskowe sytuacje.

7. Coś niedobrego się dzieje na boisku lub na trybunach, co robić?

Podczas gry zawsze jest mnóstwo emocji, nie zawsze pozytywnych, gdy dzieje się coś niedobrego niezwłocznie informujcie koordynatora, stara się on rozwiązywać wszystkie sporne sprawy na miejscu!

Info dotyczące zapisów do rozgrywek w Sanoku:

U-7 – KAMERUN, AUSTRIA, GRECJA

U-9 – BRAZYLIA, HISZPANIA, PARAGWAJ, PORTUGALIA, POLSKA, WŁOCHY. KOLUMBIA, AUSTRIA

U-11 – HISZPANIA, HOLANDIA, POLSKA, PARAGWAJ, PORTUGALIA, WŁOCHY, CZECHY, AUSTRIA

U-13 – POLSKA, PORTUGALIA

Wiele drużyn jeszcze się mobilizuje… Oby wszyscy zdążyli w czasie, bo zapowiada się fantastyczna zabawa!

12814702_776695722436816_1102604760687098854_n

źródło: Ekoball

02-03-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)