REKLAMA
REKLAMA

Nie pozostał obojętny. Uratował mu życie

POWIAT SANOCKI / PODKARPACIE. Alkohol i niskie temperatury mogą stanowić śmiertelne zagrożenie dla zdrowia i życia. Dzięki zgłoszeniu mieszkańców Sanoka o nietrzeźwym mężczyźnie leżącym na jezdni, służby ratownicze na czas udzieliły mu pomocy i uratowały przed wychłodzeniem.

Informację o zdarzeniu dyżurny sanockiej policji otrzymał 2 stycznia po godz. 12 od przejeżdżających przez Czerteż osób. Z relacji zgłaszających wynikało, że nietrzeźwy mężczyzna leży na jezdni w Czerteżu. Temperatura powietrza wynosiła około -10°C. Zgłaszający przenieśli nietrzeźwego mężczyznę z drogi w bezpieczne miejsce i wezwali służby ratownicze. Jak się okazało, 57-letni mężczyzna był w stanie silnego upojenia alkoholem.  Został opiekuńczo zatrzymany w policyjnym areszcie.

381970977

Policja nadal apeluje – w czasie niskich temperatur zauważając człowieka leżącego na chodniku, czy śpiącego na ławce, nie pozostawajmy obojętni na los takiej osoby. Nie przechodźmy obojętnie obok kogoś, komu może grozić zamarznięcie. Wystarczy zadzwonić na telefon alarmowy 997.

O osobach bezradnych, samotnych i bezdomnych potrzebujących pomocy można także informować ośrodki pomocy społecznej.

KPP Sanok
foto: archiwum KWP

07-01-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)