REKLAMA
REKLAMA

Niepodległościowy Weekend Planszówkowy w Sanoku (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. „Podkarpacka Kwatera Planszówek” w budynku dawnej stacji PKP Sanok Miasto, zaprasza na weekend rywalizacji przy grach towarzyskich i planszowych. Przewidziano konkursy z nagrodami dla najlepszych. 

Spotkania planowane 12. i 13. listopada (w godz. 11:00-14:00) odbędą się w pierwszym w Sanoku klubie gier planszowych dla seniorów, który prowadzi Stowarzyszenie „Pomoc Rodzinie” im. św. ks. Gorazdowskiego, ale to propozycja dla całych rodzin. Planszówki to nie tylko doskonały sposób na miłe spędzenie czasu, ale też narzędzie pozwalające gimnastykować umysł osób w dowolnym wieku. Pomagają ćwiczyć umiejętności logicznego myślenia, poprawiają koncentrację i pamięć, rozwijają kreatywność, a przede wszystkim są doskonałą zabawą dla każdego.

IMG_1469

– Nawet nie wiedziałam, że jest teraz moda na taki sposób spędzania czasu. Kiedyś były szachy, warcaby i chińczyk, a teraz jak słyszę wiele, najróżniejszych gier dla starszych i młodszych. To ważne zwłaszcza dla osób samotnych, które serdecznie zapraszamy, by można spotkać się i spędzić miło czas, ale też trochę porywalizować – mówi założycielka Stowarzyszenia „Pomoc Rodzinie”, Wanda Wojtuszewska.

Sanocka „stacja planszówki” ma bogaty zbiór różnych gier, które Stowarzyszenie Gorazdowskiego dostało od największych wydawców gier planszowych w Polsce. Na półkach znalazły się zarówno gry logiczne dla tych, którzy lubią szachy, jak i szybkie, emocjonujące, nowoczesne rozgrywki przy użyciu kart albo planszy. Są też propozycje gier solo.

– Myślę, że również ci mieszkańcy Sanoka, którzy mają już w domu kolekcję gier mogą wpaść na Stację Plaszówki żeby poznać nowe tytuły. Można przynieść też swoje ulubione gry i na miejscu skompletować zespół do rozgrywki – mówi pomysłodawczyni klubu planszówek, Elżbieta Mazur.

Organizatorzy zapraszają seniorów, osoby samotne, rodziców i dziadków z dziećmi, nastolatków, przyszłych wolontariuszy, wszystkich, którzy chcą w wesoły sposób spędzić długi weekend związany ze Świętem Niepodległości.

tor kapsle

Podkarpacka Kwatera Planszówek (PKP Sanok Miasto) przy ul Grunwaldzkiej 17, 

Niepodległościowy Weekend Planszówkowy 12. i 13. listopada od godz. 11:00 do 14:00. Miejsce dostępne także dla osób niepełnosprawnych.

07-11-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)