REKLAMA
REKLAMA

Pachnące jodły, jemioła i naturalny miód. Leśnicy prezentowali walory turystyczne Lasów Bieszczadzkich (ZDJĘCIA)

RZESZÓW / PODKARPACIE. Tegoroczny Wielki Rodziny Jarmark Świąteczny „Podkarpackie Cuda” odbył się w sobotę w Centrum Wystawienniczo Kongresowym w Jasionce. Krośnieńską dyrekcję reprezentowały nadleśnictwa: Stuposiany i Lutowiska. Bieszczadzcy leśnicy prezentowali zalety regionu, organizowali konkurs, w którym wygrać można było żywe drzewko.

Na jarmarku bieszczadzcy leśnicy prezentowali atrakcje turystyczne Leśnego Kompleksu Promocyjnego Lasy Bieszczadzkie, a także ofertę Centrum Promocji Leśnictwa w Mucznem. Nie zabrakło konkursów, gier i zabaw, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem wśród dzieci. Natomiast dorośli dosłownie oblegali stoisko z drzewkami choinkowymi. Jedynym warunkiem otrzymania drzewka jodły lub świerka, była poprawna odpowiedź na jedno z pięćdziesięciu losowo wybranych pytań o tematyce przyrodniczo – leśnej.

article (3)

Na stoisku dużą popularnością cieszyły się świeże i cudownie pachnące gałązki jodłowe, szyszki świerkowe i sosnowe, a także gałązki jemioły, których mimo znacznej ilości, niestety zabrakło już na początku jarmarku. Ponadto można było zapoznać się z pracą bartnika w lesie, obejrzeć wyrobioną kłodę bartną oraz skosztować naturalnego miodu z lasu. Dzieci z rodzicami chętnie robili sobie selfie z wilkiem, dzikiem, borsukiem oraz niedźwiadkiem, które specjalnie przywieźli na tę okazję bieszczadzcy leśnicy.

article (5)

W jarmarku udział wzięło też wielu podkarpackich artystów, rolników oraz rzemieślników, prezentujących własne wyroby, np. świąteczne ozdoby z koronki, wykonane przez Małgorzatę Rejman z Markowej, czy bombki i lalki wykonane przez Marię Sołek z Leżajska. Na jarmarku nie zabrakło wyrobów spożywczych oraz cukierniczych niedostępnych na co dzień w komercyjnych sklepach. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się wyroby świąteczne, jak stroiki i nalewki, do wykonania których użyto leśnych surowców – owoców natury, pochodzących prosto z podkarpackich lasów. Jarmark odwiedziło około tysiąc uczestników.

article (2)

RDLP

19-12-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)