REKLAMA
REKLAMA

Piaskowanie Wierchów. Płyta boiska czekała na to 12 lat! (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Dużo prac poczyniono w ostatnim czasie na stadionie sportowym „Wierchy”. Pewna jego część została odnowiona z zewnątrz, a kolejne działania inwestycje związane z termomodernizacją i modernizacją obiektu przygotowywane są na koniec tego roku i w kolejnym.

Przystosowano szatnie dla osób korzystających z siłowni, a w niej samej wymieniono również dwa okna, co przyczyniło się do poprawy wentylacji.

– Duży wkład własny pracowników MOSiRu widoczny był od początku wdrażania działań na tym obiekcie – podkreśla Tomasz Matuszewski, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sanoku.

Odnowiono trybuny oraz pomieszczenia gospodarcze wykonując prace związane ze skuciem tynków, nałożeniem nowych, szpachlowaniem, gruntowaniem oraz malowaniem. Przycięto także dużą cześć drzew, które mogły zagrażać osobom korzystających z obiektu.

– W ostatnim czasie zakończono etap prac związany z renowacją płyty boiska, która nie była kilkanaście lat modernizowana.  Bardzo ważnym elementem była wymiana dużej części nawierzchni, tj. około 200 m2, oraz wyrównanie i ponowne ustawienie bramek, a także wywóz zbędnej ziemi z pól bramkowych – wylicza nasz rozmówca.

Poczyniono również prace związane z piaskowaniem, celem polepszenie właściwości fizyko – chemicznych gleby. W przypadku podłoża gliniastego, a takie jest obecnie na stadionie, piaskowanie pomoże rozluźnić zbitą glebę, polepszy drenaż i zapewni korzeniom lepsze warunki do rozwoju. Na całe zadanie potrzeba było 50 ton piasku.

– Takie zabiegi powinny być przeprowadzane na płytach boisk dwa razy w roku. Minimum to jedno piaskowanie na sezon – zaznacza dyrektor MOSiR.

Warto w tym miejscu dodać, że ostatnie piaskowanie Wierchów przeprowadzono w 2004 roku!

Kolejną ważną korzyścią jest wyrównywanie drobnych nierówności płyty boiska, wypełniając wszystkie małe zagłębienia piaskiem. Już w maju będzie możliwość korzystania z zamontowanych zraszaczy, które będą wykorzystywane do nawadniania murawy.

– Do niedawna pielęgnacja boiska sprowadzała się do koszenia murawy, częstego ubijania walcem, rzadko zdarzało się by podlewano murawę, czy stosowano nawożenie. Obecnie poczyniono szereg działań, aby wygląd i funkcjonalność płyty boiska sięgała wysokiego poziomu – kończy Tomasz Matuszewski.

14-04-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)