REKLAMA
REKLAMA

Samochód dostępny od ręki

Wraz z upływem lat i rozwojem sektora finansowego w Polsce zmieniło się nasze podejście do zakupu pojazdów. Dzisiaj niekoniecznie chcemy udać się do salonu z grubym plikiem gotówki, skoro istnieją znacznie lepsze metody finansowania, które dają naprawdę wymierne korzyści.

Idzie nowe, idzie lepsze

Dopiero co powstające przedsiębiorstwa ponoszą na początku ogromne koszty z różnego tytułu. Ciężko sobie wyobrazić, by dzisiaj jakakolwiek firma funkcjonowała bez choćby jednego samochodu. Na początku działalności pojawia się problem, gdyż mało który bank jest skłonny udzielić nowicjuszom stosownego kredytu. Odwiedzanie kolejnych oddziałów to też strata cennego czasu, który można spożytkować na rozwój przedsiębiorstwa.

Kiedy więc płatność gotówką nie wchodzi w grę, a opcja kredytu wydaje się jeszcze bardziej odległa, trzeba skorzystać z innych możliwości. Jedną z nich jest leasing. Umowa nazwana w kodeksie cywilnym zyskała w ostatnim czasie na popularności, a to dlatego, że zdaniem wielu przedsiębiorców jest to najlepsza opcja finansowania samochodu w firmie. Po pierwsze zawarcie takiej umowy z podmiotem finansującym jest znacznie prostsze niż umowy kredytowej z bankiem. A dla wielu debiutujących firm to kluczowy argument.

esanok.pl

Prosty układ, czytelne zasady

Niezaprzeczalną zaletą leasingu są możliwości jego dopasowania do własnych potrzeb. Na ostateczną wysokość comiesięcznych rat wpływ ma kilka czynników. Zależności pomiędzy nimi najłatwiej dostrzec, kiedy dysponuje się kalkulatorem leasingu. To proste narzędzie, dostępne online pozwala dokonać szybkich wyliczeń i zorientować się co do kwot w zależności od interesującego nas pojazdu. Potencjalni nabywcy po wejściu na stronę http://www.skoda-auto.pl/finansowanie/kalkulatormogą dokonać szybkich kalkulacji. To z pewnością pozwala zaoszczędzić sporo czasu, gdyż nie trzeba w tym celu udawać się koniecznie do pobliskiego salonu.

Odsetek nowych pojazdów sprzedawanych w Polsce, które są finansowane za pomocą leasingu stale rośnie. W zasadzie u każdego dealera można załatwić wszystkie formalności z tym związane. Ich oferta często bywa najatrakcyjniejszą na rynku w przypadku danego modelu. Pierwsze co jest jednym z kluczowych postanowień umowy to jej długość. Najczęściej jest to przedział obejmujący od 24 do 48 miesięcy. Kolejny ważny element to wpłata wstępna, która na dobrą sprawę nie musi być uiszczona, jeżeli strony tak postanowią. Ostatnim, jednym z kluczowych czynników jest roczny limit kilometrów. Przedsiębiorcy na ogół ustawiają go możliwie wysoko, bo ich praca często wiąże się z nieustannym przemieszczaniem się z punktu A do B.

Do wyboru, do koloru

Kiedy mamy do dyspozycji czytelny kalkulator leasing staje się zrozumiały nawet dla kogoś, kto nigdy nie miał z nim do czynienia. O tym, jak wysokie raty najistotniejszy wpływ ma wartość nabywanego przez leasingodawcę pojazdu. W zależności od potrzeb leasingobiorcy, czyli przedsiębiorcy, może być ona diametralnie różna. Za mały samochód segmentu „A” taki jak np. Skoda Citigo może wynieść zaledwie 250 złotych netto. Niska kwota to nie jedyna korzyść dla przedsiębiorstwa. W końcu biorąc pojazd w leasing, można dokonać stosownego odliczenia podatku VAT, co pozwala zachować większą płynność finansową.

Leasingobiorca na mocy postanowień umowy może mieć szczególne przywileje takie jak np. możliwość wymiany modelu na nowszy pod koniec zobowiązania, czy też prawo do wykupu pojazdu na preferencyjnych warunkach. To kolejny z powodów, dla których kredyt niekoniecznie musi być najlepszą opcją. Małymi krokami do Polski wkracza także leasing konsumencki. Można się spodziewać, że w niedalekiej przyszłości także i osoby fizyczne będą częściej decydowały się na taką opcję finansowania pojazdu, która jest bardzo popularna np. u naszych zachodnich sąsiadów.

Możliwości, jakie daje nam leasing, są naprawdę nie do przecenienia. Dzięki nim samochód staje się dla polskich firm nie dobrem luksusowym, ale narzędziem, którego zakup nie musi wiązać się z dużymi kosztami. To właśnie jeden z czynników mających wpływ na to, że przedsiębiorstwa te funkcjonują coraz lepiej.

Artykuł sponsorowany

30-11-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook