REKLAMA
REKLAMA

„Sanoczanie zasługują na nowe baseny”. Rada miasta daje zielone światło burmistrzowi (FILM, ZDJĘCIA)

„Sanoczanie zasługują na nowe baseny”. Rada miasta daje zielone światło burmistrzowi (FILM, ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Rada Miasta Sanoka wyraziła zgodę na zabezpieczenie 39,2 mln zł na realizację budowy Centrum Rehabilitacji i Sportu. Mimo obaw związanych z finansowaniem zadania, większość radnych uznała, że baseny to marzenie sanoczan i jego realizacja powinna nastąpić teraz, kiedy istnieje szansa na pozyskanie dofinansowania.

Podjęta dzisiaj uchwała intencyjna zakłada zabezpieczenie 39,2 mln zł na budowę Centrum Rehabilitacji i Sportu w Sanoku. To o 9,2 mln zł więcej niż w przypadku pierwszej tego typu uchwały. Różnica jest efektem niedoszacowania kosztów budowy kompleksu. Według opracowanej dla magistratu koncepcji, baseny miały pochłonąć do 30 mln zł. Otwarte w poniedziałek oferty przetargowe pokazał jednak, że włodarze będą musieli zmierzyć się ze znacznie większym wydatkiem. Najniższa propozycja zakładała bowiem koszt na poziomie ponad 38 mln zł. Aby kontynuować starania o budowę upragnionych przez wielu sanoczan pływalni, konieczne było podjęcie nowej uchwały intencyjnej.

W dzisiejszym głosowaniu 15 radnych było za. Byli to: Zbigniew Daszyk, Roman Babiak, Agnieszka Kornecka-Mitadis, Krzysztof Banach, Adrian Herbut, Ryszard Karaczkowski, Adam Kornecki, Wanda Kot, Teresa Lisowska, Marian Osękowski, Łukasz Radożycki, Grażyna Rogowska-Chęć, Adam Ryniak, Bolesław Wolanin oraz Jan Wydrzyński. Nikt nie był przeciwny. Trzy osoby wstrzymały się od głosu: Ryszard BętkowskiPiotr Lewandowski i Witold Święch. Mimo udziału w obradach, w głosowaniu nie wziął udziału Janusz Baszak. W sesji nie wzięli udziału Maciej Drwięga i Jakub Osika.

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

SANOK: Koszt budowy sanockich basenów niedoszacowany. Najniższa oferta na ponad 38 mln zł

Basen albo śmierć. Przewodniczący Komisji Finansowo-Gospodarczej: nie ma skonkretyzowanego dofinansowania

Sanok otrzymał dofinansowanie na budowę basenów. Dobra zmiana PiS dociera do Sanoka? (FILM, ZDJĘCIA)

09-12-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)