REKLAMA
REKLAMA

„Sanoczanie zasługują na nowe baseny”. Rada miasta daje zielone światło burmistrzowi (FILM, ZDJĘCIA)

„Sanoczanie zasługują na nowe baseny”. Rada miasta daje zielone światło burmistrzowi (FILM, ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Rada Miasta Sanoka wyraziła zgodę na zabezpieczenie 39,2 mln zł na realizację budowy Centrum Rehabilitacji i Sportu. Mimo obaw związanych z finansowaniem zadania, większość radnych uznała, że baseny to marzenie sanoczan i jego realizacja powinna nastąpić teraz, kiedy istnieje szansa na pozyskanie dofinansowania.

Podjęta dzisiaj uchwała intencyjna zakłada zabezpieczenie 39,2 mln zł na budowę Centrum Rehabilitacji i Sportu w Sanoku. To o 9,2 mln zł więcej niż w przypadku pierwszej tego typu uchwały. Różnica jest efektem niedoszacowania kosztów budowy kompleksu. Według opracowanej dla magistratu koncepcji, baseny miały pochłonąć do 30 mln zł. Otwarte w poniedziałek oferty przetargowe pokazał jednak, że włodarze będą musieli zmierzyć się ze znacznie większym wydatkiem. Najniższa propozycja zakładała bowiem koszt na poziomie ponad 38 mln zł. Aby kontynuować starania o budowę upragnionych przez wielu sanoczan pływalni, konieczne było podjęcie nowej uchwały intencyjnej.

W dzisiejszym głosowaniu 15 radnych było za. Byli to: Zbigniew Daszyk, Roman Babiak, Agnieszka Kornecka-Mitadis, Krzysztof Banach, Adrian Herbut, Ryszard Karaczkowski, Adam Kornecki, Wanda Kot, Teresa Lisowska, Marian Osękowski, Łukasz Radożycki, Grażyna Rogowska-Chęć, Adam Ryniak, Bolesław Wolanin oraz Jan Wydrzyński. Nikt nie był przeciwny. Trzy osoby wstrzymały się od głosu: Ryszard BętkowskiPiotr Lewandowski i Witold Święch. Mimo udziału w obradach, w głosowaniu nie wziął udziału Janusz Baszak. W sesji nie wzięli udziału Maciej Drwięga i Jakub Osika.

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

SANOK: Koszt budowy sanockich basenów niedoszacowany. Najniższa oferta na ponad 38 mln zł

Basen albo śmierć. Przewodniczący Komisji Finansowo-Gospodarczej: nie ma skonkretyzowanego dofinansowania

Sanok otrzymał dofinansowanie na budowę basenów. Dobra zmiana PiS dociera do Sanoka? (FILM, ZDJĘCIA)

09-12-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)