REKLAMA
REKLAMA

SANOK: Ostatnie treningi na Wierchach przed remontem. „Ta siłownia ma duszę” (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Siłownia na Wierchach do najnowocześniejszych nie należy. Ma swoje lata, a od ostatniego remontu minęło 30 lat. Mimo wszystko sportowcy, którzy uczestniczyli w jednych z ostatnich zajęć z sentymentem wspominają lata treningów w tej sali. Wkrótce budynek miejskiego stadionu przejdzie gruntowny remont. Powstanie siłownia na miarę XXI wieku.

Z siłowni pod trybunami Wierchów nieodpłatnie korzystało wiele grup sportowców. Sztangiści, hokeiści, piłkarze, siatkarze, biegacze czy łyżwiarze to tylko niektóre z nich. W środę wieczorem, odbył się tam jeden z ostatnich treningów. Rywalizowano również w wewnętrznych zawodach sztangistów Gryfu. Jak nieoficjalnie wiadomo, we wtorek obiekt zostanie zamknięty w związku z kapitalnym remontem, o którym pisaliśmy tutaj: SANOK: Wierchy zmienią się nie do poznania. W połowie grudnia rusza remont (ZDJĘCIA).

To wyjątkowa sala do ćwiczeń. Leciwa, w wielu miejscach zniszczona, ale posiadająca duszę, niepowtarzalny klimat. Podczas ostatnich treningów czuć było atmosferę związaną ze zbliżającym się zamknięciem siłowni. Sporo było rozmów o tym, w jakie miejsca przeniosą się sportowcy po rozpoczęciu remontów – mówi Maciej Kaczorowski, jeden z uczestników ostatnich zajęć. – Będzie mi brakować tego miejsca w „starej” odsłonie – dodaje.

Siłownia w budynku Wierchów jest wyjątkowym miejscem, szczególnie dla sztangistów zrzeszonych od 2006 roku w klubie MSS Gryf Sanok.

Siłownia na Wierchach jest bardzo ważnym obiektem dla wszystkich, którzy trenowali kiedyś i trenują dziś w Gryfie Sanok. Pamiętam, że kiedy w 2006 roku zakładano klub, remontowaliśmy to pomieszczenie własnymi siłami, a po roku funkcjonowania, ciężkiej pracy na zajęciach weszliśmy do II ligi – wspomina Roman Mierzwa, trener w Gryfie Sanok. – Dla mnie ta sala ma wyjątkowy charakter. Jestem z nią związany od 1970 roku. Od dokładnie 30 lat, oprócz bieżących napraw, siłownia nie przechodziła gruntownego remontu. Teraz, gdy mam 67 doczekam się sali ćwiczeń z prawdziwego zdarzenia.

Sekcja sanockich sztangistów notuje spore ożywienie i wzrost zainteresowania młodych sportowców. Rozpoczynają się właśnie nabory dla osób w wieku od 12 do 16 lat. Na ostatnich mistrzostwach Polski, na 65 sklasyfikowanych klubów, Gryf zajął 15. miejsce, a jego zawodnik Patryk Sawulski został wicemistrzem kraju. Dodatkowo, kilku podopiecznych trenerów Romana Mierzwy i Ryszarda Wojnarowskiego uplasowało się w pierwszej dziesiątce.

W zamyśle włodarzy miasta, generalny remont Wierchów będzie się składał z trzech etapów. Realizacja pierwszych dwóch rozpocznie się w połowie grudnia.

W ramach inwestycji obiekt zostanie docieplony. Nastąpi wymiana instalacji elektrycznej, stolarki drzwiowej i okiennej oraz kotłów i zadaszenia trybun. Wszystkie pomieszczenia zostaną w pełni wyposażone. Nowe oblicze zyska siłownia. Pojawią się w niej nowe meble i sprzęt. Ten, który funkcjonował tam do tej pory zostanie przeniesiony do Domu Sportowca, gdzie powstanie mniejsza sala do ćwiczeń. Na komfort wykonywania ćwiczeń wpłynie klimatyzacja. Remont będzie dotyczył również szatni, w których zlokalizowane zostaną toalety, w tym jedna dla osób niepełnosprawnych. Znikną dwa garaże przy toaletach zewnętrznych. Na nowej elewacji kibice i sportowcy zobaczą odwzorowane symbole poszczególnych dyscyplin sportowych, tak jak miało to miejsce do tej pory.

Oprócz tego, do MOSiRu trafią dodatkowe elementy służące do pielęgnacji terenów zielonych: traktor, areator, siewnik nawozów, kosiarka rotacyjna, przyczepa jednoosiowa i pług do odśnieżania. Przetarg na zakup wymienionego sprzętu zostanie ogłoszony jeszcze w grudniu.

Koszt pierwszych dwóch etapów oszacowano na niewiele ponad 2 mln zł.

Obecnie na Wierchach trwają prace związane z przygotowaniem obiektu do przejęcia go przez realizatora inwestycji. W pomoc związaną z porządkowaniem siłowni zaangażowali się zawodnicy Gryfu Sanok.

Zdjęcia podczas jednego z ostatnich wieczorów treningowych na siłowni Wierchów wykonał Tomasz Sowa.

08-12-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)