REKLAMA
REKLAMA

SANOK: Są barierki, jest zdecydowanie bezpieczniej (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Na ulicy Sadowej w Sanoku, tuż przy przejściu dla pieszych łączącym ścieżki do dwóch pobliskich szkół zainstalowano barierki uniemożliwiające parkowanie pojazdów. Ten prosty zabieg znacząco wpływa na poprawę bezpieczeństwa pieszych, głównie dzieci, które codziennie maszerują tamtędy na lekcje.

O tym, że było to kłopotliwe przejście dla pieszych na pewno nie trzeba przekonywać sanoczan z pobliskich bloków. Do tej pory, kierowcy poruszający się ul. Sadową dopiero w ostatniej chwili mieli możliwość dostrzeżenia wchodzących na „zebrę” osób. Wszystko za sprawą kilkudziesięciu samochodów zaparkowanych wzdłuż chodnika tuż obok siebie. Problem spędzał sen z powiek mieszkańców, którzy głośno wyrażali swoją dezaprobatę w stosunku do organizacji ruchu w tym miejscu. Martwiono się szczególnie o dzieci, uczniów „czwórek” (podstawówka i gimnazjum), którzy każdego dnia właśnie tędy wędrowali do swojej szkoły.

Po montażu biało-czerwonych barierek sytuacja diametralnie się zmieniła. Widoczność jest o wiele lepsza, a mieszkańcy spokojniejsi.

27-05-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)