REKLAMA
REKLAMA

Spotkanie opłatkowe służb mundurowych Podkarpacia (ZDJĘCIA)

Tradycyjnie, już jedenasty raz przy wigilijnym stole spotkali się przedstawiciele wszystkich podkarpackich służb mundurowych. Tegoroczne Spotkanie Opłatkowe odbyło się 16 grudnia 2016 r. w kompleksie koszarowym 21. bsp w Rzeszowie.

W uroczystym spotkaniu opłatkowym wzięli udział przedstawiciele wszystkich służb mundurowych: Wojska, Policji, Służby Celnej, Straży Granicznej, Służby Więziennej, Państwowej Straży Pożarnej, Straży Miejskiej, Straży Ochrony Kolei, ABW czy Inspektoratu Transportu Drogowego.

Gospodarz spotkania – Dowódca 21 Brygady Strzelców Podhalańskich płk dypl. Jarosław Mokrzycki powitał wszystkich zgromadzonych. Składając życzenia w imieniu przybyłych komendantów, szefów i dowódców poszczególnych służb mundurowych, powiedział:

– Święta Bożego Narodzenia to czas, który łączy ludzi, łagodzi konflikty i spory. To przede wszystkim święta rodzinne, ale nie tylko, to także okazja do przekazania życzliwości i życzeń w gronie zawodowym i przyjaciół. […] Gdy nadchodzi wigilijny wieczór zaczynamy dostrzegać wielką tajemnicę Bożego Narodzenia promieniującą na cały świat nadzieją, i miłością. Łagodnieją spory, wybaczamy i napełniamy się optymizmem.Jednak pomimo radosnej atmosfery, my, zebrani tu żołnierze i funkcjonariusze w takim dniu wspominamy tych, którzy oddali swoje życie dla dobra Ojczyzny. Puste miejsce przy stole zostawmy dla nich. Niech będzie ono symbolem naszej pamięci i wspólnoty z ich rodzinami i bliskimi.

Biskup Rzeszowski Jan Wątroba, udzielił błogosławieństwa zgromadzonym oraz poświęcił opłatki. Następnie wszyscy przystąpili do składania sobie wzajemnych życzeń.

Obecna na spotkaniu Wojewoda Podkarpacki Ewa Leniart przekazując zgromadzonym najserdeczniejsze życzenia świąteczne i noworoczne powiedziała:

– Szanowni Państwo, zawodowo pełnicie dla Polski ważną misję. Na co dzień służycie ludziom, dbając o bezpieczeństwo naszych rodaków. Dziękuję Wam za profesjonalną i oddaną pracę. Dziękuję za zaangażowanie w różnych dziedzinach życia społecznego. Dziękuję za Wasze męstwo, odwagę, wytrwałość i ludzką życzliwość. Jednocześnie pragnę przekazać wszystkim Państwu tu zgromadzonym i Tym, którzy musieli zostać na służbie, życzenia pięknych Świąt Bożego Narodzenia. Ciepłe myśli pragnę skierować ku seniorom i Tym, których już nie ma wśród nas – ku Tym, którzy stracili swe życie pełniąc służbę dla dobra Ojczyzny i ku ich rodzinom.

tekst: IC w Przemyślu
zdjęcia: 21. BSP w Rzeszowie

20-12-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)