REKLAMA
REKLAMA

Sprzęt medyczny ze Szwajcarii trafił do zagórskiego domu pomocy społecznej (ZDJĘCIA)

ZAGÓRZ / PODKARPACIE. Do Zagórza trafiła część sprzętu medycznego ze Szwajcarii. Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej na swoim stanie posiada obecnie 4 łóżka medyczne dla mieszkańców gminy, które potrzebujący mogą bezpłatnie wypożyczać.

W maju 2015 roku z gminą Zagórz skontaktował się Emmanuel Roulin, sekretarz gminy Villars-sur-Glâne w Szwajcarii, która była partnerem zagórskiego samorządu przy realizacji projektu ‘”Akademia Demokracji i Rozwoju’’. Przedsięzięcie zorganizowano w ramach Funduszu Partnerskiego Szwajcarskiego Grantu Blokowego, zaś jego współautorami byli Alicja Wosik i Jerzy Zuba.

lozka2

W związku z przebudową i wymianą łóżek w Domu Spokojnej Starości Les Martinets w Villars-sur-Glâne szwajcarski samorząd zaproponował bezpłatne przekazanie siedemdziesięciu łóżek medycznych, stolików oraz materaców dla gminy Zagórz.

Gmina Zagórz nawiązała współpracę z Sanocką Fundacją Ochrony Zdrowia, która 19 września 2016 roku odebrała 32 sztuki łóżek medycznych wraz z szafkami, z których 16 poprzez MGOPS w Zagórzu trafiło do Domu Pomocy Społecznej św. Brata Alberta w Zagórzu.

Kolejną partią sprzętu, która będzie do odebrania początkiem przyszłego roku, zajmie się Dom Pomocy Społecznej św. Brata Alberta w Zagórzu.

Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Zagórzu na swoim stanie posiada obecnie 4 łóżka medyczne dla mieszkańców gminy Zagórz, które potrzebujący mogą bezpłatnie wypożyczać.

lozka 1

29-11-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)