REKLAMA
REKLAMA

Strzeż się ogłoszeń pożyczkowych – bądź odpowiedzialny!

Twoją uwagę przykuło ogłoszenie zawieszone na słupie reklamujące „jedyną w swoim rodzaju” szybką pożyczkę na dowód i bez BIK? Choć początkowo rzeczywiście wydaje się atrakcyjne, to tego typu oferta może okazać się niezwykle kosztowna i wpędzić Cię w jeszcze większe problemy finansowe. Aby się wystrzec ryzyka, dowiedz się, jak odpowiedzialnie i bezpiecznie zaciągnąć pożyczkę.

Wybór oferty

Szukając pożyczki, zapewne zależy Ci na tym, żeby była jak najtańsza. Chcąc wybrać najkorzystniej, konieczne jest zestawienie ze sobą wielu różnych ofert. Dzięki współczesnym technologiom nie musisz porównywać pożyczek ręcznie ani chodzić od jednej firmy do drugiej – szybkie chwilówki przez internet na bezpiecznechwilowki.pl są bowiem dostępne bez wychodzenia z domu. Wystarczy, że odwiedzisz tę stronę, a Twoim oczom ukaże się lista pożyczek uporządkowanych od najtańszej do najdroższej. W tej sytuacji znalezienie najkorzystniejszej oferty to przysłowiowa bułka z masłem.

Weryfikacja firmy

Pierwszym krokiem, dzięki któremu możesz się upewnić, czy firmę, z którą zamierzasz podjąć współpracę, da się uznać za wiarygodną, jest sprawdzenie, czy widnieje w Krajowym Rejestrze Sądowym. Jeśli jej wpis znajduje się w ewidencji KRS, to dobry omen na przyszłość, ale nie należy na tym poprzestawać. Kolejnym elementem weryfikacji powinno być zorientowanie się, czy firma została wpisana do Rejestru Firm Pożyczkowych. Nie zaszkodzi zajrzeć do listy ostrzeżeń publicznych wydawanej przez Komisję Nadzoru Finansowego, która obejmuje przedsiębiorstwa oraz instytucje stosujące nieuczciwe praktyki. Warto również dowiedzieć się, czy wobec firmy nie jest lub nie było prowadzone postępowanie przez Urząd Ochrony Konsumentów i Konkurencji.

pozyczki

Sprawdzenie kosztów

Mimo że na rynku istnieją naprawdę tanie pożyczki, czego dowodzi strona internetowa bezpiecznechwilowki.pl/darmowe-chwilowki, zawsze należy dokładnie sprawdzić wszystkie koszty – również te ewentualne. Nie chodzi wyłącznie o oprocentowanie – choć ono jest istotne, to nie można poprzestawać tylko na nim. Tak samo istotne są wszelkiego rodzaju inne opłaty, jak np. te związane z przekroczeniem terminu spłaty, wysłaniem ponaglenia do zapłaty czy przypomnieniami SMS. Sprawdź, czy nie są one horrendalnie wysokie – w przeciwnym razie poszukaj innej oferty.

Przeczytanie umowy

Wydaje Ci się, że przeczytanie umowy przed jej podpisaniem jest czymś oczywistym? Słusznie, jednak ciągle jeszcze nie wszyscy mają tę świadomość i zamiast zapoznać się z paragrafami parafują ją bez większego zastanawiania, chcąc jak najszybciej otrzymać pieniądze. Nigdy tak nie postępuj i przed podpisaniem zawsze przeczytaj umowę co najmniej dwukrotnie. Swój podpis złóż dopiero, gdy każdy jej punkt będzie dla Ciebie w pełni zrozumiały. W przeciwnym razie wstrzymaj się i wyjaśnij wszelkie wątpliwości z pracownikami firmy. Jeśli napotkasz opór z ich strony, powinna Ci się zapalić czerwona lampka.

Artykuł sponsorowany

16-12-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym: