REKLAMA
REKLAMA

SZPITAL SANOK: Dyrektor sanockiego szpitala składa rezygnację (FILM)

SZPITAL SANOK: Dyrektor sanockiego szpitala składa rezygnację (FILM)

SANOK / PODKARPACIE. Adam Siembab, dyrektor SP ZOZ w Sanoku, w czwartek 9 czerwca złożył wypowiedzenie. Na stanowisku pozostawał od grudnia 2007 roku. Jak informuje starosta Wacław Krawczyk czarę goryczy przelały problemy z oddziałem ginekologiczno-położniczym.

Pismo o rezygnację dzisiaj wpłynęło do starostwa.

Rzeczywiście w dniu dzisiejszym dostaliśmy rezygnację dyrektora z obecnie pełnionej funkcji. Sądzę, że punktem zwrotnym była sytuacja na oddziale ginekologiczno-położniczym – informuje Wacław Krawczyk, wicestarosta sanocki. – Prosił, aby uszanować jego decyzję. Chce wrócić do zawodu jako lekarz – dodaje.

W najbliższych dniach tą sprawą zajmie się także zarząd.

Sanocka porodówka zmaga się z wieloma problemami. Przede wszystkim na oddziale ubywa lekarzy specjalistów. Aktualnie jest on zamknięty ze względu na brak możliwości zapewnienia ciągłości dyżurów.

Przypominam sobie jak kilka dni temu dyrektor przedstawiał, że na oddziale jest nowy ordynator. Wówczas doktor Bałon i doktor Pająk złożyły wypowiedzenia. Jak o tym mówił miał łzy w oczach – podkreśla Wacław Krawczyk.

Adam Siembab funkcję dyrektora SP ZOZ w Sanoku sprawuje od grudnia 2007 roku. W tym czasie wiele zmieniło się w placówce. Począwszy od zewnętrznych prac, jak nowa elewacja czy dach, przez instalacje elektryczną i główne zasilanie, nowy sprzęt na wielu oddziałach, aż po przeniesienie kardiologii i neurologii ze starego do nowego szpitala.

Wyrażam wielkie podziękowanie dla dyrektora w imieniu mieszkańców Sanoka i powiatu sanockiego – podsumował wicestarosta.

pao 

1

2

11-06-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)