REKLAMA
REKLAMA

Utrudnienia w ruchu w centrum Sanoka. Naprawiają hałasujące studzienki na drodze powiatowej (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Oddane do użytku po remoncie w grudniu 2013 roku ulice powiatowe w Sanoku Rymanowska – Kościuszki – Jagiellońska wymagają poprawek. Problemem są hałasujące studzienki kanalizacyjne. Prace nad usuwaniem usterek mają potrwać kilka dni.

W ramach robót gwarancyjnych prowadzone są prace przy studzienkach kanalizacyjnych, wokół których pojawiły się pęknięcia. Gdy samochody najeżdżają na studzienki dochodzi do tzw. klawiszowania, powodując hałas – wyjaśnia Michał Cyran, naczelnik Wydziału Inwestycji i Zamówień Publicznych w Starostwie Powiatowym w Sanoku.

Koszty całego zadania pokrywa wykonawca inwestycji. Inwestycja objęta jest jeszcze okresem gwarancyjnym. Drogi zostały oddane do użytku w grudniu 2013 roku. Okres gwarancji wynosi 3 lata.

Do naszej redakcji wpłynął sygnał, że prowadzone prace są nie tylko wynikiem hałasujących studzienek, ale przede wszystkim ich zapadaniem się.

Gdy inwestycja była realizowana można było na bieżąco śledzić prace. Inwestycja została przeprowadzona we właściwej technologii, tak jak zostało to przygotowane w dokumentacji. Jeżeli szukacie państwo sensacji, to muszę was rozczarować. Jeżeli ktoś wie o jakiś nieprawidłowościach, niech je udowodni – tłumaczy Michał Cyran, naczelnik Wydziału Inwestycji i Zamówień Publicznych w Starostwie Powiatowym w Sanoku.

W związku z pracami, kierowcy przez najbliższych kilka dni muszą liczyć się z dużymi niedogodnościami.

Przypomnijmy: odcinek drogi na trasie Rymanowska – Kościuszki – Jagiellońska (1600 metrów), stanowi główną trasę przejazdową przez centrum miasta. Remont jezdni oraz chodników trwał od września 2013 roku do grudnia 2013 roku. Koszt inwestycji wyniósł ponad 4 mln 100 tys. złotych.

Połowa środków pochodziła z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych, tzw. „schetynówek”. Drugą połowę stanowił wkład własny powiatu.

Do realizacji zadania włączyło się miasto Sanok. Pieniądze przekazane przez Urząd Miasta pozwoliły na wymianę sieci wodociągowej na całej długości wyremontowanych ulic. Na ten cel miasto Sanok przeznaczono prawie milion złotych.

red.

23-04-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)