REKLAMA
REKLAMA

Więźniowie uporządkują granicę w Bieszczadach

BIESZCZADY / PODKARPACIE. Skazani z czterech jednostek penitencjarnych będą skierowani do pracy w Bieszczadach. Więźniowie z Zakładu Karnego w Łupkowie, Medyce, Przemyślu i Uhercach Mineralnych uporządkują pas przy wschodnim odcinku granicy państwowej.

Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej ochrania granicę państwową na długości ponad 373 km. W dużej części jest to granica zewnętrzna Unii Europejskiej, przebiegająca w trudnym, górskim terenie Bieszczad. Często niemożliwe jest wykorzystanie do prac sprzętu mechanicznego.

W trakcie rozmów, których wynikiem jest podpisanie porozumienia między Służbą Więzienną a Bieszczadzkim Oddziałem Straży Granicznej ustalono, że skazani z czterech jednostek penitencjarnych, w ramach publicznych prac porządkowych będą porządkować odcinki pasa granicznego oczyszczając je m.in. z drzew, wiatrołomów, krzewów.

Pas graniczny obejmuje teren 15 metrów od linii granicznej w głąb terytorium kraju. W pierwszym etapie współpracy około 40 skazanych zostanie tam skierowanych.

Przewiduje się, że pierwsi więźniowie do pracy na granicy będą skierowani jeszcze w październiku.

123

źródło: SW

14-10-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)