REKLAMA
REKLAMA

Wilki będą reprezentować Sanok i Podkarpacie w ekstralidze unihokeja

SANOK / PODKARPACIE. Wilki Sanok – tak będzie się nazywać drużyna, która wkrótce przystąpi do rozgrywek unihokejowej ekstraligi. Skład tworzy 17 zawodników, wszyscy są sanoczanami. Zespół regularnie trenuje i ma za sobą pierwszy sparing. Kolejne, w tym z wicemistrzem kraju, zaplanowano na najbliższe tygodnie.

Przypomnijmy. Drużyna Esanok.pl wygrała rozgrywki II ligi Sanockiej Ligi Unihokeja w sezonie 2015/2016 dzięki czemu zyskała prawo gry w turnieju finałowym o wejście do I ligi. W podpoznańskim Kębłowie, sanoczanie spisali się równie dobrze i pewnie wywalczyli awans. Reorganizacja rozgrywek prowadzonych przez Polski Związek Unihokeja sprawiła, że zespół z grodu Grzegorza będzie reprezentował miasto i województwo podkarpackie (jedyny przedstawiciel) na najwyższym szczeblu rywalizacji krajowej, czyli w ekstralidze.

Nowo powstały klub będzie się nazywał Wilki Sanok, nawiązując do regionu, do Bieszczadów. Skład liczy 17 graczy, a wszyscy są mieszkańcami Sanoka.

Jestem bardzo mile zaskoczony atmosferą w drużynie i tym jak zostałem przyjęty. Wszyscy są bardzo pomocni. Powiem szczerze, że tę grupę ludzi traktuję nawet nie jako zespół, a jak rodzinę – mówi Maciej Brukwicki, jeden z siedmiu zawodników, którzy dołączyli do Wilków.

Drużyna rozpoczęła treningi tuż po zakończeniu turnieju w Kębłowie. Zajęcia odbywają się od 2 do 3 razy w tygodniu. Za naszym zespołem pierwszy sparing z ekipą z Hrubieszowa, która planowała zgłoszenie się do rozgrywek krajowych. Zakończył się on zwycięstwem Wilków 12:2. W najbliższy piątek w Zagórzu (19:30) sanoczanie zagrają z Pustkowem, który również miał ekstraligowe ambicje, ale ostatecznie i ta drużyna nie weźmie udziału w rywalizacji. Drugie spotkanie kontrolne z Venmą tydzień później również w Zagórzu. Wszystko wskazuje też na to, że nasi unihokeiści sprawdzą się w jednym lub dwóch starciach z wicemistrzem Polski Szarotką Nowy Targ. Przedstawiciele obu klubów są po pierwszych rozmowach i najprawdopodobniej do takiego pojedynku lub pojedynków dojdzie we wrześniu.

Zasuwamy na treningach mając świadomość ile pracy musimy wykonać przed debiutanckim startem. Pomaga nam Krzysztof Sokołowski dając wskazówki dotyczące formy poszczególnych ćwiczeń, proponując rozwiązania taktyczne. Naszą aktualną dyspozycję jako zespołu sprawdzamy podczas sparingów. Dołączyli do nas nowi zawodnicy, którzy szybko wkomponowali się w zespół. Chcemy stanowić kolektyw i walczyć o zwycięstwo w każdym meczu – zaznacza Michał Leś, obrońca Wilków.

Trenujemy systematycznie, więc liczę, że pod względem kondycyjnym będziemy dobrze przygotowani. Skupiamy się na taktyce, aby nasza gra była składna, płynna i skuteczna – mówi Damian Popek, napastnik sanoczan i dodaje: – Liczymy na udział w Sanockiej Lidze Unihokeja. Zależy nam na tym, aby grać jak najczęściej, podnosić swoje umiejętności. Gra w SLU, która przez lata pracowała na swój prestiż i markę, oraz walka o mistrzostwo Sanoka będzie dla nas bardzo ważna.

Klub porozumiał się ze sponsorami, którzy postanowili wesprzeć jego działalność.

W tym miejscu ogromne podziękowania należą się panu Tomaszowi Święchowi – właścicielowi portalu Esanok.pl oraz panu Robertowi Hnatowi – szefowi firmy TransGaz-Travel. To głównie ich zaangażowanie sprawia, że start w rozgrywkach będzie możliwy. Dziękujemy również mniejszym sponsorom, o których powiemy więcej wkrótce. Mogę jedynie zdradzić, że na naszym pokładzie jest Vitamin Shop, na którego pomoc możemy liczyć drugi rok z rzędu. Z kolei wsparcie Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Jana Grodka w Sanoku sprawi, że mecze w roli gospodarza będziemy mogli rozgrywać w pięknej, nowoczesnej hali Centrum Sportowo-Dydaktycznego. Przyjaciółmi drużyny są również Damian Biskup i Bartłomiej Rychter, którzy zawsze chętnie odpowiadają na nasze prośby o pomoc w załatwieniu różnych spraw. Wszystkim, w imieniu drużyny składam serdeczne podziękowania. Jednocześnie prowadzimy kolejne rozmowy z potencjalnymi partnerami, sponsorami. Chcemy zainteresować ich naszym projektem. Będziemy przecież jedynym reprezentantem Podkarpacia w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce. To daje spore możliwości promocyjne. Jesteśmy dobrej myśli – mówi Tomasz Sokołowski, napastnik Wilków.

W oficjalnej nazwie drużyny pojawią się również strategiczni sponsorzy.

W ekstralidze w sezonie 2016/2017 zagra 17 zespołów. Wiadomo już, że Wilki zagrają w grupie z Pionierem Tychy i UKSem Gladiator 23 Katowice. W rundzie zasadniczej zaplanowano mecz i rewanż. Dwie pierwsze ekipy wezmą udział w fazie play-off. Trzecia zagra o miejsca 13.-17.. Sanoczanie rozegrają pierwszy pojedynek 8 października w Katowicach. Przed własną publicznością Wilki zaprezentują się 29 października. Rywalem będzie Pionier Tychy.

Kadra Wilków Sanok na sezon 2016/2017

Bramkarze:

Kamil Kocur
Krzysztof Kopeć
Dawid Serwiński

Obrońcy:

Damian Stubenvoll-Hański
Maciej Kaczorowski
Michał Leś
Jakub Mołoń
Tomasz Rudy

Napastnicy:

Maciej Brukwicki
Dominik Januszczak
Krzysztof Kocur
Michał Nazarkiewicz
Damian Popek
Gracjan Popek
Piotr Sokołowski
Tomasz Sokołowski
Jakub Sujkowski

floorball-599418_1920

Zdjęcie ilustracyjne

19-08-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)