REKLAMA
REKLAMA

Wychowanek TSV w szerokiej kadrze reprezentacji Polski! Wygrane młodzików z Krosnem i kadetów z Rzeszowem

SANOK / PODKARPACIE. Sukces klubu TSV Sanok! Wychowanek Sebastian Kwiatkowski został wypatrzony przez trenerów reprezentacji Polski do lat 17 i zaproszony na zgrupowanie. Mierzący 194 cm wzrostu siatkarz ma szansę trafić do ścisłej 14 najlepszych zawodników w kraju. Tymczasem, swoje pierwsze mecze w sezonie rozegrali młodzicy i kadeci.

Sebastian Kwiatkowski ma 15 lat, 194 cm wzrostu, a w TSV trenuje pod okiem Macieja Wiśniowskiego od blisko dwóch lat. Sebastian reprezentował sanocki klub i województwo podkarpackie na Turnieju Nadziei Olimpijskich odbywającym się w Spale (9-11 października). Warto zaznaczyć, że w ekipie Podkarpacia było zaledwie dwóch graczy spoza rzeszowskiej szkółki siatkarskiej, Sebastian z Sanoka i reprezentant klubu ze Stalowej Woli. Zawodnik zaprezentował się rewelacyjnie, pomyślnie przechodząc testy, co pozwoliło na dostanie się na tzw. camp, czyli obóz, na którym trenerzy wybiorą najlepszych 14 spośród 24 zawodników z całej Polski! Trenerem reprezentacji Polski do lat 17 jest Artur Łoza – wieloletni trener AKSu Rzeszów.

Sebastian Kwiatkowski jest drugim w historii klubu TSV zawodnikiem, który znalazł uznanie w oczach trenerów reprezentacji Polski. Wcześniej, z kadrą B seniorów trenował Tomasz Kusior.

Gratulujemy i trzymamy kciuki!

Tymczasem grupy młodzieżowe TSV rozegrały pierwsze spotkania w lidze wojewódzkiej. Młodzicy mają za sobą jedną potyczkę z Krosnem, natomiast kadeci dwie, oba z drużynami z Rzeszowa.

Wyniki:

Liga młodzików – 16 października
Karpaty Mosir Krosno – TSV TG SOKÓŁ Sanok 0:2 (-22, -15)

Mecz rozpoczęliśmy nerwowo. Musieliśmy zepsuć kilka piłek, żeby po chwili zacząć grać na naszym poziomie. Efekt przyniosły korekty jeśli chodzi o ustawienie bloku. Oprócz tego, zagraliśmy dobrze w polu serwisowym. Dobrze funkcjonowała gra środkiem – ocenił Maciej Wiśniowski, trener TSV TG Sokół Sanok i dodał: – Jestem zadowolony z postawy moich zawodników. Długimi fragmentami gramy efektownie i skutecznie. Oczywiście, zdarzają się nam również proste błędy, które staramy się eliminować na treningach. Dla mnie najważniejsze jest to, że chłopaki robią regularne postępy.

TSV: Kaczmarski, Marciniak, Mandzelowski, Florek, Bodziak, Kondrat, Pajęcki (libero) oraz Kozak, Bryndza, Pisiak. Trener: Wiśniowski.

Liga kadetów – 15 października
AKS II Resovia Rzeszów – TSV TG SOKÓŁ Sanok 1:3 (23, -22, -21, -14)

TSV: Kaczmarski, Bodziak Dom., Baran, Cecuła, Marciniak, Kwiatkowski, Bodziak Dam. (libero) oraz Kondrat, Mandzelowski, Florek, Kozak, Matuła (libero). Trener: Wiśniowski.

Wcześniej.

Liga kadetów – 8 października
AKS Rzeszów – TSV TG Sokół Sanok 3:0 (5, 16, 17)

Premierowe pojedynki za naszymi siatkarzami. W lidze młodzików o trzy miejsca premiowane awansem do ćwierćfinałów mistrzostw Polski walczy 12 zespołów. Takie same kryteria promocji do dalszego etapu rozgrywek obowiązują kadetów. Tutaj z kolei, rywalizuje 9 ekip. Młodzicy i kadeci TSV plasują się obecnie na 6. pozycji.

Już jutro, 20 października, kadeci TSV TG Sokół rozegrają pierwszy mecz przed własną publicznością. Rywalem będzie KS SMS Neobus RAF-MAR Niebylec. Początek meczu o godzinie 18:00 w hali Zespołu Szkół nr 3 w Sanoku.

3

Foto: TSV Sanok

19-10-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)