REKLAMA
REKLAMA

AKTUALIZACJA: 18-latka zmarła na porodówce w Brzozowie. Jest postępowanie w prokuraturze

BRZOZÓW/ PODKARPACIE. 18-letnia kobieta zmarła na porodówce Szpitala Specjalistycznego Podkarpackiego Ośrodka Onkologicznego w Brzozowie. Brzozowska Prokuratura Rejonowa już prowadzi w tej sprawie postępowanie.

Dorota Mękarska

Policja na zlecenie prokuratury wszczęła postępowanie sprawdzające, gdyż informacje o tym tragicznym zdarzeniu są bardzo skąpe. Do tragedii doszło w ostatnią niedzielę. Młoda kobieta, 18- latka z jednej z podbrzozowskich miejscowości, zmarła w trakcie lub po porodzie. Nie ma oficjalnego zgłoszenia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa, rodzina skontaktowała się z prokuraturą telefonicznie, a ta uruchomiła policję. Z informacji z ostatniej chwili wynika, że rodzina zmarłej w dniu dzisiejszym złożyła na policję oficjalne zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa.

– Przy nagłej śmierci szpital ma obowiązek powiadomić nas o tym fakcie, ale w tym przypadku tak się nie stało – zaznacza Ryszard Sawicki, zastępca prokuratora rejonowego w Brzozowie.

Jak podkreśla nasz rozmówca na tym etapie nie można mówić o błędzie w sztuce medycznej, są prowadzone natomiast czynności sprawdzające, dlaczego doszło do tego tragicznego zdarzenia. Prawdopodobnie dziecko przeżyło, a jego matka zmarła już po porodzie.

Po zebraniu materiałów brzozowska prokuratura przekaże je zgodnie z regulaminem Prokuraturze Okręgowej w Krośnie, gdyż sprawy z zakresu medycyny nie są rozpatrywane na szczeblu rejonowym.

Antoni Kolbuch, dyrektor brzozowskiego szpitala, nie wypowiada się w tej sprawie, gdyż trwa postępowanie sprawdzające i trzeba czekać na jego wynik.

zdjęcia poglądowe

zdjęcia poglądowe

14-03-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)