REKLAMA
REKLAMA

AKTUALIZACJA: 18-latka zmarła na porodówce w Brzozowie. Jest postępowanie w prokuraturze

BRZOZÓW/ PODKARPACIE. 18-letnia kobieta zmarła na porodówce Szpitala Specjalistycznego Podkarpackiego Ośrodka Onkologicznego w Brzozowie. Brzozowska Prokuratura Rejonowa już prowadzi w tej sprawie postępowanie.

Dorota Mękarska

Policja na zlecenie prokuratury wszczęła postępowanie sprawdzające, gdyż informacje o tym tragicznym zdarzeniu są bardzo skąpe. Do tragedii doszło w ostatnią niedzielę. Młoda kobieta, 18- latka z jednej z podbrzozowskich miejscowości, zmarła w trakcie lub po porodzie. Nie ma oficjalnego zgłoszenia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa, rodzina skontaktowała się z prokuraturą telefonicznie, a ta uruchomiła policję. Z informacji z ostatniej chwili wynika, że rodzina zmarłej w dniu dzisiejszym złożyła na policję oficjalne zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa.

– Przy nagłej śmierci szpital ma obowiązek powiadomić nas o tym fakcie, ale w tym przypadku tak się nie stało – zaznacza Ryszard Sawicki, zastępca prokuratora rejonowego w Brzozowie.

Jak podkreśla nasz rozmówca na tym etapie nie można mówić o błędzie w sztuce medycznej, są prowadzone natomiast czynności sprawdzające, dlaczego doszło do tego tragicznego zdarzenia. Prawdopodobnie dziecko przeżyło, a jego matka zmarła już po porodzie.

Po zebraniu materiałów brzozowska prokuratura przekaże je zgodnie z regulaminem Prokuraturze Okręgowej w Krośnie, gdyż sprawy z zakresu medycyny nie są rozpatrywane na szczeblu rejonowym.

Antoni Kolbuch, dyrektor brzozowskiego szpitala, nie wypowiada się w tej sprawie, gdyż trwa postępowanie sprawdzające i trzeba czekać na jego wynik.

zdjęcia poglądowe

zdjęcia poglądowe

14-03-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)