REKLAMA
REKLAMA

Bieszczadzka zima trzyma się znakomicie. Tak wygląda górski krajobraz w zimowej szacie (ZDJĘCIA)

BIESZCZADY / PODKARPACIE. Dzięki stabilnej pogodzie w górach można oglądać zimę, jakiej nie było tu przez ostatnie lata. W Bieszczadach i w Beskidzie Niskim pokrywa śnieżna sięga metra, a w paśmie granicznym nawet 150 cm.

To bardzo utrudnia życie zwierzyny, która zeszła w niższe położenia, gdzie śniegu jest mniej. Chętnie korzysta z karmy wykładanej przez leśników i myśliwych, podchodzi też w okolice zabudowań.

article (7)

Wysoka pokrywa śnieżna utrudnia prace leśne, ale daje możliwości narciarzom. Wielką frajdą jest też chodzenie po wysokim śniegu w rakietach śnieżnych, które w terenach lesistych mają dużą przewagę nad tradycyjnymi deskami. Wędrując cicho można obserwować sarny i jelenie, można też  spotkać trop wilka czy rysia. A może odcisk łapy niedźwiedzia, który znudzony drzemką, wyszedł akuratnie na zimowy rekonesans. Wojciech Młynarski przed laty śpiewał:

„I z gitarą jak Michotek w polski Teksas rusz,
Z pojedynki wilkom strzelać w paszcze.
Po przygodę, po urodę życia pośród leśnych głusz,
Tam, gdzie życie nikogo nie głaszcze…”

Wprawdzie wilki korzystają dziś z całkowitej ochrony, ale i tak warto tu przyjechać, by w ich „towarzystwie” nacieszyć oczy widokiem zimowych gór o łagodnych stokach, które wciąż czekają na swych odkrywców właśnie w tym okresie.  I co ważne; zimą zwykle jest tu naprawdę biało, a drogi zawsze przejezdne. Można to sprawdzić TUTAJ.

Źródło: RDLP Krosno

20-01-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)