REKLAMA
REKLAMA

Ekstraligowe emocje wracają do Sanoka. Czy Wilki Sanok awansują do ćwierćfinału mistrzostw Polski? (KOMENTARZE)

SANOK / PODKARPACIE. W Salming Ekstralidze Mężczyzn trwa faza play-off. Drużyna Esanok.pl Wilki rozegra rewanżowe spotkanie z TLU Toruń. Jeśli sanoczanom uda się wygrać, uzyskają oni awans do najlepszej ósemki w kraju. Mecz odbędzie się w hali PWSZ, w sobotę o godzinie 16:00.

Pierwszy mecz pomiędzy beniaminkami ekstraligi Wilkami a TLU odbył się w Toruniu. Sanoczanie zwyciężyli 8:1. Gra z niżej notowanym przeciwnikiem, jest efektem dobrej gry zespołu Esanok.pl w grupie, gdzie udało się wyprzedzić Olimpię Łochów i Nową Łódź. Wilki ustąpiły jedynie niezwykle mocnej ekipie z Zielonki, która w 2015 roku świętowała zdobycie mistrzostwa Polski. Choć przed rewanżem, większe szanse daje się Sanokowi, to zawodnicy z grodu Grzegorza muszą mieć się na baczności. Dwa, trzy błędy na początku meczu mogą całkowicie odmienić przebieg tej rywalizacji.

TLU Toruń to drużyna, która rywalizowała w grupie A. Zajęła 3. miejsce (jedyna grupa z trzema zespołami) z dorobkiem 3 punktów (1 zwycięstwo, 7 porażek) w 8 meczach. Wyżej od TLU sklasyfikowano Ósemkę Wejherowo i Fenomen Babimost. Z kolei na 2. miejsce sanoczan w grupie B złożyło się 19 punktów (7-5) zgromadzonych w 12 potyczkach.

Oto jak wygląda drabinka play-off Salming Ekstraligi Mężczyzn w sezonie 2016/2017

2

źródło: Polski Związek Unihokeja

Gra toczy się do dwóch wygranych. Drugie spotkanie serii odbędzie się w sobotę 21 stycznia o godzinie 16:00 w hali Centrum Sportowo-Dydaktycznego PWSZ w Sanoku. W przypadku zwycięstwa TLU, decydujące starcie odbędzie się w niedzielę 22 stycznia o godzinie 10:00 w hali Gimnazjum w Zagórzu.

Niestety z przyczyn niezależnych od nas, transmisja na żywo nie odbędzie się. Przepraszamy za utrudnienia.

KK

Kamil Kocur. Foto: Tomasz Sowa

Toruń to drużyna walcząca o każdy centymetr parkietu. Potrafią być groźni, choć nie ma co ukrywać, że jest to najsłabszy zespół, z jakim do tej pory przyszło nam grać w ekstralidze. Nie ma jednak mowy o jakiejkolwiek dekoncentracji. W sobotę musimy zagrać z taką samą determinacją jak w każdym dotychczasowym spotkaniu. Drużynowo, tak jak w II tercji meczu w Toruniu – mówi Kamil Kocur, bramkarz Wilków. – Indywidualnie jak i zespołowo wyglądamy lepiej od przeciwnika, dlatego wierzę w zwycięstwo w sobotę i awans do najlepszej ósemki.

MB

Maciej Brukwicki. Foto: Tomasz Sowa

Przed sobotnim spotkaniem wszyscy jesteśmy bardzo zmotywowani. Wysoka wygrana odniesiona na terenie rywala nie sprawiła, że czujemy się pewniej. Spodziewam się trudnego, zaciętego boju, ale wierzę, że wyjdziemy z niego zwycięsko. Ciężko pracujemy. Mogę powiedzieć, że zarówno fizycznie, jak i taktycznie wszystko wygląda bardzo dobrze – zaznacza Maciej Brukwicki, napastnik Wilków.

1/8 finału Salming Ekstraligi Mężczyzn

Mecz nr 1

TLU Toruń – Esanok.pl Wilki Sanok 1:8 (1:2,0:5,0:1)

0:1 Jakub Sujkowski (Michał Leś) 05:57
1:1 Rafał Szkodziński (Mateusz Gurski) 12:39
1:2 Maciej Brukwicki (Jakub Sujkowski) 19:13
1:3 Maciej Brukwicki 27:44
1:4 Radosław Bomba 30:50
1:5 Tomasz Sokołowski (Piotr Sokołowski) 31:49
1:6 Jakub Sołowski (Radosław Bomba) 33:15
1:7 Piotr Sokołowski (Tomasz Rudy) 34:59
1:8 Tomasz Sokołowski (Michał Leś) 50:51

MVP w Wilkach: Jakub Sołowski.

Stan rywalizacji w play-off (do dwóch zwycięstw): 1:0 dla Esanok.pl Wilki Sanok.

1

źródło: Esanok.pl Wilki Sanok
Sponsorami drużyny Esanok.pl Wilki Sanok są:

Esanok.pl, TransGaz-Travel, Urząd Miasta w Sanoku, Starostwo Powiatowe w Sanoku, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Jana Grodka w Sanoku i Centrum Sportowo-Dydaktyczne, MOSiR Sanok, Vitamin Shop, Forest S.C., Amidon, AKONTO – Biuro rachunkowe, Janowscy – Projektowanie w budownictwie, Tomasz Jasik – Rehabilitacja sportowa i dietetyka, ERGO HESTIA – oddział przy ul. Kościuszki w Sanoku.

Patroni medialni:

Esanok.pl, Bieszczady24.pl oraz Florbalki.pl.

Przyjaciele drużyny:

Krzysztof Sokołowski, Damian Biskup, Tomasz Sowa, Tomasz Święch, Jakub Barć, Bartłomiej Rychter.


Foto: Tomasz Sowa

21-01-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)