REKLAMA
REKLAMA

Ekstraligowe emocje wracają do Sanoka. Czy Wilki Sanok awansują do ćwierćfinału mistrzostw Polski? (KOMENTARZE)

SANOK / PODKARPACIE. W Salming Ekstralidze Mężczyzn trwa faza play-off. Drużyna Esanok.pl Wilki rozegra rewanżowe spotkanie z TLU Toruń. Jeśli sanoczanom uda się wygrać, uzyskają oni awans do najlepszej ósemki w kraju. Mecz odbędzie się w hali PWSZ, w sobotę o godzinie 16:00.

Pierwszy mecz pomiędzy beniaminkami ekstraligi Wilkami a TLU odbył się w Toruniu. Sanoczanie zwyciężyli 8:1. Gra z niżej notowanym przeciwnikiem, jest efektem dobrej gry zespołu Esanok.pl w grupie, gdzie udało się wyprzedzić Olimpię Łochów i Nową Łódź. Wilki ustąpiły jedynie niezwykle mocnej ekipie z Zielonki, która w 2015 roku świętowała zdobycie mistrzostwa Polski. Choć przed rewanżem, większe szanse daje się Sanokowi, to zawodnicy z grodu Grzegorza muszą mieć się na baczności. Dwa, trzy błędy na początku meczu mogą całkowicie odmienić przebieg tej rywalizacji.

TLU Toruń to drużyna, która rywalizowała w grupie A. Zajęła 3. miejsce (jedyna grupa z trzema zespołami) z dorobkiem 3 punktów (1 zwycięstwo, 7 porażek) w 8 meczach. Wyżej od TLU sklasyfikowano Ósemkę Wejherowo i Fenomen Babimost. Z kolei na 2. miejsce sanoczan w grupie B złożyło się 19 punktów (7-5) zgromadzonych w 12 potyczkach.

Oto jak wygląda drabinka play-off Salming Ekstraligi Mężczyzn w sezonie 2016/2017

2

źródło: Polski Związek Unihokeja

Gra toczy się do dwóch wygranych. Drugie spotkanie serii odbędzie się w sobotę 21 stycznia o godzinie 16:00 w hali Centrum Sportowo-Dydaktycznego PWSZ w Sanoku. W przypadku zwycięstwa TLU, decydujące starcie odbędzie się w niedzielę 22 stycznia o godzinie 10:00 w hali Gimnazjum w Zagórzu.

Niestety z przyczyn niezależnych od nas, transmisja na żywo nie odbędzie się. Przepraszamy za utrudnienia.

KK

Kamil Kocur. Foto: Tomasz Sowa

Toruń to drużyna walcząca o każdy centymetr parkietu. Potrafią być groźni, choć nie ma co ukrywać, że jest to najsłabszy zespół, z jakim do tej pory przyszło nam grać w ekstralidze. Nie ma jednak mowy o jakiejkolwiek dekoncentracji. W sobotę musimy zagrać z taką samą determinacją jak w każdym dotychczasowym spotkaniu. Drużynowo, tak jak w II tercji meczu w Toruniu – mówi Kamil Kocur, bramkarz Wilków. – Indywidualnie jak i zespołowo wyglądamy lepiej od przeciwnika, dlatego wierzę w zwycięstwo w sobotę i awans do najlepszej ósemki.

MB

Maciej Brukwicki. Foto: Tomasz Sowa

Przed sobotnim spotkaniem wszyscy jesteśmy bardzo zmotywowani. Wysoka wygrana odniesiona na terenie rywala nie sprawiła, że czujemy się pewniej. Spodziewam się trudnego, zaciętego boju, ale wierzę, że wyjdziemy z niego zwycięsko. Ciężko pracujemy. Mogę powiedzieć, że zarówno fizycznie, jak i taktycznie wszystko wygląda bardzo dobrze – zaznacza Maciej Brukwicki, napastnik Wilków.

1/8 finału Salming Ekstraligi Mężczyzn

Mecz nr 1

TLU Toruń – Esanok.pl Wilki Sanok 1:8 (1:2,0:5,0:1)

0:1 Jakub Sujkowski (Michał Leś) 05:57
1:1 Rafał Szkodziński (Mateusz Gurski) 12:39
1:2 Maciej Brukwicki (Jakub Sujkowski) 19:13
1:3 Maciej Brukwicki 27:44
1:4 Radosław Bomba 30:50
1:5 Tomasz Sokołowski (Piotr Sokołowski) 31:49
1:6 Jakub Sołowski (Radosław Bomba) 33:15
1:7 Piotr Sokołowski (Tomasz Rudy) 34:59
1:8 Tomasz Sokołowski (Michał Leś) 50:51

MVP w Wilkach: Jakub Sołowski.

Stan rywalizacji w play-off (do dwóch zwycięstw): 1:0 dla Esanok.pl Wilki Sanok.

1

źródło: Esanok.pl Wilki Sanok
Sponsorami drużyny Esanok.pl Wilki Sanok są:

Esanok.pl, TransGaz-Travel, Urząd Miasta w Sanoku, Starostwo Powiatowe w Sanoku, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Jana Grodka w Sanoku i Centrum Sportowo-Dydaktyczne, MOSiR Sanok, Vitamin Shop, Forest S.C., Amidon, AKONTO – Biuro rachunkowe, Janowscy – Projektowanie w budownictwie, Tomasz Jasik – Rehabilitacja sportowa i dietetyka, ERGO HESTIA – oddział przy ul. Kościuszki w Sanoku.

Patroni medialni:

Esanok.pl, Bieszczady24.pl oraz Florbalki.pl.

Przyjaciele drużyny:

Krzysztof Sokołowski, Damian Biskup, Tomasz Sowa, Tomasz Święch, Jakub Barć, Bartłomiej Rychter.


Foto: Tomasz Sowa

21-01-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)