REKLAMA
REKLAMA

GMINA SANOK: Będą cięcia kursów MKS. „Niektóre autobusy przewożą powietrze”

SANOK / PODKARPACIE. Cięcia kursów w gminie wiejskiej Sanok zrodziły dyskusję wśród mieszkańców. – To jakaś kpina z pasażerów! Czym mamy dostać się do Sanoka, jeśli nie mamy samochodów? – retorycznie pyta jeden z naszych Czytelników. Gmina nie zabezpieczyła wystarczających środków, aby utrzymać dotychczasowy rozkład jazdy, stąd zmiany.

Pod publikacją dotyczącą nowego rozkładu jazdy w gminie wiejskiej Sanok pojawiły się głosy niezadowolenia mieszkańców.

Nie dość, że w nocy nic nie jeździ, to jeszcze dzienne kursy obcinają. To miasto umiera – stwierdza Internauta o pseudonimie „Autor”.

(…) Po co nam nowe autobusy dla MKS skoro niedługo wystarczy 5 autobusów do obsługi wszystkich skróconych linii. Z Dąbrówki na Olchowce jedzie się 15 minut… Jeden autobus wystarczy do obsługi i to z 40-minutową częstotliwością kursowania (…) – zaznacza Czytelnik posługujący się pseudonimem „utrlok”.

To jakaś kpina z pasażerów! Czym niby ktoś ma dostać się do Sanoka, jeśli nie ma samochodu… – retorycznie pyta „Pasażer”.

To tylko niektóre głosy w dyskusji. O przyczyny podjęcia takich decyzji zapytaliśmy Annę Hałas, wójta gminy wiejskiej Sanok.

Sanocki magistrat organizuje przewozy MKS na terenie miasta oraz gminy wiejskiej Sanok. Różnica jaka powstaje między kosztem biletów, a rzeczywistym kosztem utrzymania linii, jest pokrywana z budżetu naszej gminy. Niestety, z roku na rok koszty są coraz większe. Wspólnie z radą gminy postanowiliśmy, że w 2017 roku na organizowanie kursów przeznaczymy nie więcej niż 90 tysięcy złotych – mówi Anna Hałas.

3

Nie ulega wątpliwości, że część kursów ma bardzo małe obłożenie, często autobusy przewożą powietrze, zamiast pasażerów. W związku z tym zredukowaliśmy część połączeń. Poprosiliśmy sołtysów, aby wskazali nam te kursy, które można wyeliminować. Nie otrzymaliśmy jednoznacznych odpowiedzi, dlatego przystaliśmy na propozycję SPGK – dopowiada wójt.

Głos w sprawie zabrał także Zbigniew Magryta, prezes zarządu Sanockiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej. Podkreśla, że SPGK w tej kwestii nie jest decydentem, a wykonawcą konkretnie zleconych zadań.

Zmniejszenie rekompensaty zwrotu kosztów ze strony gminy wiejskiej Sanok musiało skutkować zmianami. W tym przypadku wybrano redukcję niektórych kursów MKS. Zaproponowaliśmy gminie pewien wariant. Nie wniesiono do niego znaczących poprawek, został zaakceptowany i będzie obowiązywał od 29 stycznia – wyjaśnia.

ZOBACZ TAKŻE: Zmiany w rozkładzie MKS. Sprawdź jak będą kursować autobusy!

20-01-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)